HODINOVÝ ORGAniZMUS

…samozrejme, kde o ňom napísať, ako do našej rubriky Beauty & Health…

Pre tie najlepšie účinky si ho stačí iba vytrénovať. Telo si už automaticky bude pýtať samé to, čo naozaj potrebuje.

Hovoríme o zdravej strave a vyváženosti v dennom režime. To, že by sme mali stravu prijímať v pravidelných intervaloch, je známy fakt. Nie je to iba fráza, má to niečo do seba.

…po malých dávkach sa naučíte, ako sa správne stravovať…

Možno nie ste zvyknutí raňajkovať, či obedovať. Niektorí sa naraňajkujú a ďalšie jedlo prijímajú až večer po práci. O zdravej alternatíve by sme často hovorili iba márne. Iní zase preferujú na raňajky iba kávu alebo čaj. Len nepovedzte, že si na lačný žalúdok dáte cigaretu. Zlý začiatok. Telo si treba vychovať. Nikdy nie je neskoro. Predovšetkým, čo sa týka zdravia. Aj na pravidelnosť v stravovaní sa dá postupne naučiť. Začnite pomaly.

…ak neraňajkujete, skúste iba malú dávku a pokračujte ľahkou desiatou…

Na obed však nezabudnite. Na raňajky skúste malú misku ovsených vločiek s ovocím. Ako desiatu si dajte aspoň plátok celozrnného chleba s kvalitnou šunkou a zeleninou. Môžete si dať aj kus ovocia – jablko, banán, pomaranč alebo malý jogurt, poprípade tvaroh. Hlavne na ňu nezabudnite. Veď aj deťom ju do školy často balíte. Nasleduje zdravý obed – chudé mäso s ryžou, zemiakmi a zeleninou. Na olovrant odporúčame napríklad omeletu z dvoch vajec. Večera sa môže zase niesť v „šalátovom“ duchu.

…aj keď sa budete týždeň premáhať, potom si na svoje jedlá ľahko zvyknete…

Spočiatku nemusíte pociťovať hlad. Desiatu, ani olovrant si organizmus pýtať nebude. Telo a trávenie dokážete naštartovať. Len na seba nezabudnite. Pokojne si nadstavte budík v telefóne. Aj o tom to je. Potom sa telo bude ozývať už samé. Resp. škvŕkajúci žalúdok. To je dobre. Možno si to po prvom týždni neuvedomíte, no nezdá sa vám, že máte lepšie trávenie? Bruško už nie je nafúknuté. Máte viac energie a úsmev na tvári i keď sa niečo nevydarí. Organizmus je konečne spokojný. A pýta si svoje doplnenie energie sám. Vtedy je to správne. Nebojte sa jesť v malom a zdravom množstve 5, či 6 krát denne. V tomto prípade priberanie nehrozí. Ak telo začne pracovať naplno, môžete dokonca schudnúť. Zdravé telo a šťastný duch sa počas slnečnej energickej jari určite zíde každému z nás.

Preto si ho vychovajte. Hodinový ORGAniZMUS.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: tumblr.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu