Usporiadaný single život

To, že ste mladé a samé neznamená, že nemôžete žiť rodinne…

…máte svoj domov, domácnosť a usporiadanosť…

Mnohí si myslia, že život mladej ženy, ktorá je nezadaná, musí byť iba o jednom. O chodení na párty, zábavy a žití v kluboch až do rána. Nemusí to byť tak. To, že momentálne nemáte stáleho partnera ešte neznamená, že musíte prespať pól voľného dňa. Sedieť celé dni na káve a v noci iba „hýriť“ v bare. Aj vy si môžete žiť pokojne. Ako s vlastnou rodinou. Ňou ste vy.

…vytvorte si vlastný útulný domov, varte, pečte, žite rozumne, pretože je pre koho…

Pre vás. To, že ste sama nesymbolizuje, že nemáte pre koho variť a piecť. Pre koho upratovať a žehliť. Pre koho zútulniť príbytok. Robte si to pre seba. Niekedy práve to dokáže uspokojiť. Budete cítiť vôňu domova. Skúste bývať sama. Nebojte sa, že by ste sa cítili osamelo. Ak si spravíte svoju domácu rutinu, budete mať čo robiť, aby ste postíhali vo voľný deň všetko, čo si vyžaduje domácnosť. Výhodou je, že si všetko môžete zorganizovať podľa seba. Nikto nerozhádže uprataný šatník, ani nepošpiní lesknúcu sa kúpeľňu. Iba vy.

…pre samú vás to robiť nebaví? Teraz to má zmysel…

Určite nejednú napadnú myšlienky – „pre koho to robím a prečo sa treba snažiť vytvoriť pocit domova?!“. Preto, aby ste neupadali do depresií. I vy máte právo pocítiť vôňu chutného nedeľného obeda a dezertu. Možno si ho dáte sama, ale aspoň vám nikto iný nebude nadávať a rozkazovať, čo dnes variť. Nebudete sa musieť prispôsobiť. Nehovoríme iba o „kuchtení“, ale napríklad aj o doplnkoch v domácnosti. Páči sa vám ten ružový koberec? Tak si ho kúpte. Žiadne mužské krútenie hlavou trpieť nemusíte. Spravte si svoj vlastný ženský domov s dušou. I keď v ňom žije iba jedna žena. Snažte sa a robte veci pre seba. Je to možno ťažké, ale naučiť sa to dá. Napokon si to zamilujete a sebecky si už nebudete vedieť predstaviť domov plný detí s mužom v kresle, keď prídete uťahané večer z práce.

…nezleniviete a podvedome sa pripravujete na rodinu…

Varíte si, pečiete, do klubu zájdete raz za mesiac. Možno. Aspoň pre vás partnerský život s rodinou nebude znamenať ťažký životný šok. Nebudete sa musieť učiť obracať v kuchyni a postarať sa o domácnosť – o nákupy, či upratovanie. Lebo vy už teraz žijete single a usporiadane. Šťastie príde – či už partnerské, alebo nie. Aj napriek tomu sa cítite pokojne a príjemne. Vo svojom domove, do ktorého sa oplatí investovať energiu a chuť do života.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: tumblr.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu