Jedli ste už vafle z grilu?

0
1312

Čo je to za otázku – vafle sa predsa na grile robiť nedajú! Vyvedieme vás z omylu.
Elektrické grily presunuli klasickú letnú grilovačku pod holým nebom do ktoréhokoľvek ročného obdobia a sprístupnili ju aj tým, ktorí bývajú bez dvora či terasy. Na rozdiel od tých vonkajších ani nezaberajú veľa miesta.
Štandardne na elektrickom grile pripravíte to, čo aj vonku – burgre, klobásky, ryby, zeleninu. Stačí to? Mlsné jazýčky už majú odpoveď na jazyku: Nestačí! Preto sa renomovaná austrálska spoločnosť Sage nechala inšpirovať klasickými vaflovačmi a grilmi a vyvinula kontaktný a BBQ gril SGR700BSS s možnosťou premeny na vaflovač. Princíp je veľmi jednoduchý – keramické dosky grilu sú obojstranné a dajú sa vymieňať, pričom vaflovacie dosky si dokúpite u vybraných predajcov. Každá grilovacia doska je navyše samostatne ovládateľná, takže na jednej môžete robiť šťavnatý steak a na druhej vafle. Dobrá správa pre milovníkov vysokých burgrov – horná platňa sa dá výškovo prispôsobiť.

Skúste recept na grilovanú roštenku s kukuričkou a cesnakovým maslom

Aj s nastavením správnej teploty je to jednoduché – vyberte si z troch prednastavených na paniny, burger alebo steak, alebo si teplotu nastavte presne podľa vašich preferencií a druhu jedla. O nahriatí dosiek vás informuje svetelná indikácia. O jedlo na grile sa báť nemusíte – povrch keramických dosiek je nepriľnavý a keďže sme v 21. storočí, dajú sa umývať v umývačke riadu.

Tip na dobré vafle

A ako spraviť dobré vafle? Receptov nájdete na internete neúrekom, my vám ale dáme skvelý tip, aby sa naozaj podarili. Vafle pečte pomaly. Aby zostali chrumkavé, po upečení ich ukladajte vedľa seba, nie na seba, inak zvlhnú a zmäknú.

foto: SAGE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu