Každý cyklista to vie – prilba je základ!

0
760

Prilba je rozhodujúci bezpečnostný prvok cyklistu – spýtajte sa Petra Sagana, priatelia, aká je to dôležitá súčasť odevu športovca!

Preto ju nesmiete podceňovať, určite ju treba nosiť a nešetriť na nej. Výberu prilby na bicykel treba venovať dostatok času a zvážiť, aký model je pre vás najvhodnejší. Dôležitý je nielen dizajn ale aj správna veľkosť. Tiež je rozhodujúci Váš spôsob jazdy. MTB horské prilby s technológiou IN MOLD sa štruktúrou a pevnosťou líšia od cestných či trekkingových, preto správnu veľkosť a zameranie nepodceňujte.

MTB tretry, čiže obuv určená pre horskú cyklistiku, je to najlepšie čo si môže biker obuť na bicykel do hory. Dbajte na správny výber s prihliadnutím na pedále ktoré používate (nášľapné či ploché,..) a nezabudnite na spôsob zapínania ktorý preferujete, ktorý môže byť či už od prepracovaného systému BOA od Shimana či klasických šnúrok alebo suchého zipsu. Pestrú ponuku nájdete na https://www.veloportal.sk/ – tam si vyberiete, či máte záujem o tretry horské, mestské, typ e-bike, na trekking či univerzálne. 

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu