Zuzana a Peter deťom

0
1283

Dvaja známi hudobníci, ktorí sa nehanbia za to, že si uchovali dušu a hravosť dieťaťa, pripravili našim drobcom radosť a milé prekvapenie. Známe detské pesničky speváka Petra Nagya s úsmevno-vážnym posolstvom zrazu ožili bez hudby v knihe s rozkošnými ilustráciami speváčky Zuzky Smatanovej.  

Kniha s názvom Peter Nagy pre deti, ktorá vyšla vo vydavateľstve Ikar, obsahuje texty známych pesničiek: Čarbičky, Malíček, Mačka pána skladateľa, Prečo krava nenosí žiadnu kravatu?, Major Potkan, Nosorožec, Dve malé blchy, Mandarinka Darinka, Bobi, Hovniválik, Zebra, Pingpong, Tiki-taka, Ružová teta, Vyspi sa do krásy. Je síce určená štvorročným deťom, ale poteší skutočne všetkých. 

Postavičky najznámejších Petrových pesničiek, ktoré vymyslel, aby sa deti usmievali, oživila po rokoch štetcami a farbičkami Zuzana Smatanová. Keď si v knihe nalistujete dve blchy v sprche, nosorožca s ponožkami, mandarinku Darinku, psíka Bobiho či majora Potkana, alebo fialovú zebru uvedomíte si, že Peter Nagy oslovil pre seba tú pravú ilustrátorku. Hoci ide o ilustrátorský debut Zuzky Smatanovej, od malých i veľkých čitateľov iste dostane výborné vysvedčenie. Obrázky sú namaľované s hravou predstavivosťou, ktorá spolu s veselou fantáziou autora textov, vyvolávajú u čitateľov radosť a úsmev.  A ako hovorí Peter Nagy, bol to zámer: „Táto pestrá kniha s krásnymi obrázkami a príbehmi vznikla preto, aby ste sa usmievali…“ 

Kniha vyšla práve včas, aby nám pripomenula, aký prepotrebný je úsmev, hravosť a radosť a tiež preto, aby sa stala súčasťou kampane Najlepšie vianočné tipy pre všetky čitateľské typy. 

Čarovné dielko uviedli do života, ako inak, bývalé detské hviezdy – interpreti Petrových detských pesničiek Michaela Pašteková a Martin Madej. Hoci obaja majú dnes úspešné kariéry, na obdobie veľkých detských hitov a koncertovania radi spomínajú. Vrúcna a zábavná atmosféra slávnostného podujatia, ktoré sa uskutočnilo začiatkom novembra v bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei, pomohla tvoriť skvelá Adela Vinczeová, ktorá ho moderovala. 

Malí aj veľkí čitatelia sa už dnes tešia a veria, že spolupráca tejto dvojice bude pokračovať. „Peter má zahrnul veľkým množstvom inšpiratívnych textov. Rada k ním budem vymýšľať kresby,“ uistila svojich priaznivcov Zuzka, ale hneď dodala, že popri tom, samozrejme, plánuje aj naďalej spievať. Peter Nagy tiež potvrdil, že ani on ešte 

nehodlá ako spevák odpočívať…

www.ikar.sk

Foto: Juraj Štefanovič

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu