Kedy je najvyšší čas povedať si zbohom

Nie, vzťah nie je iba prechádzka ružovou záhradou a nie stále to je ideálne. Mnohé páry sa však dostanú do bodu, kedy to nielenže nie je ideálne, ale je to doslova zlé. A vtedy je čas, povedať si zbohom.

Ale kedy je to zlé? A kedy je ten čas záchrany márny? Sú veci, ktoré sa vo vzťahu už „prekusnúť“ nedajú. Aj keď ste spolu niekoľko rokov, zvykli ste si na seba a nechce sa vám hľadať niekoho iného, nájdite v sebe tú odvahu a urobte krok vpred. Prišiel čas na rozchod.

Asi najväčším a hlavným problémov stoviek vzťahov je to, že si na seba zvyknú a už sa im nechce rozdeľovať sa. Ak však prežívate tieto trápenia, budete musieť konať:

Stále sa hádate? Hádky sú korením vzťahov a páry, ktoré sa nehádajú sú divné. Komunikácia je základným kameňom každého vzťahu. Rovnako aj v hádke. Žiadne ponižovanie, poukazovanie na jeho „zlý“ charakter alebo vyťahovanie starých záležitostí. Povedzme si však rovno, že pokiaľ sa dokážete pohádať už len na tom, že vám, pre vás, zlým tónom povie, dobré ráno, to už vôbec nie je v poriadku.

Keď sa hádky zmenia na fyzické súboje. Tu už nie je, čo riešiť. Tak ako muž, ani žena by nemala svojho partnera fyzicky napadnúť.

Podvádzanie je jednou z najčastejších príčin rozpadu. A aj celkom logickou. Ak sa stal podvod len raz, ale vy to nedokážete odpustiť a pri každom konflikte to znova a znova vyhadzujete na oči, túto trhlinu už nezaplátate. A pokiaľ je v tom vzťahu podvodov viac… nedeľte sa o partnera. S nikým!

Závislosť. To je už samostatná kapitola. Závislosť sa dá prekonať, liečiť a ak ste správny partner, pri tom druhom by ste mali stáť a podať mu pomocnú ruku. Niekedy to, ale dôjde do bodu, kedy už nepomôže nikto. Ak ste na začiatku vzťahu a zistíte, že je vaša polovička na niečom závislá, je to kruté, ale ZDUPKAJTE!

A sex! Nech si hovorí, kto chce, čo chce, sex je jednou z veľmi dôležitých vecí vo vzťahu. Nemusíte spolu spávať každý deň, ani po sebe skákať ako zajačiky aj po rokoch vzťahu. Avšak, pokiaľ spolu nespávate vôbec, toto už nie je ozajstný vzťah. Partneri prechádzajú krízami, intímne problémy môže mať rovnako muž ako aj žena. To všetko sa dá ustáť a prekonať, ak CHCETE. Ak sa však z vlastnej vôle vyhýbate sexu s partnerom a vaša posteľ už rok nevidí nič iné len vaše unavené oči, je koniec.

Všetko aspekty spolu súvisia, ale ak sa dejú vo vašom vzťahu samostatne, viete, že to už len veľmi ťažko poskladáte spať. Každý vzťah si vždy zaslúži šancu, ale tam, kde nie je vôľa, nie je ani cesta… Ale to už viete.

by Diamond

foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu