Sex po rokoch. Takto ho okoreňte!

Ako sme už neraz písali, sex patrí medzi veľmi dôležité veci v partnerskom vzťahu. Ale aj napriek tomu, že sa partneri milujú a chcú byť spolu, niekedy sa stane, že sex padne do úzadia a nie je to to, čo kedysi. Psychológ vám poradí, ako s tým zatočiť.

V prvom rade si musíte dať na sex väčší priestor. Po spoločne strávených 20-tich rokoch má pár zabehnutý spôsob života, trávenia voľného času. Pre väčšinu tých dvadsať rokov bolo venovaných starostlivosti o deti, vybudovaniu kariéry, materiálneho zabezpečenia rodiny, starostiam so školami a detí.

„Je dôležité pokúsiť sa pozrieť po sebe zasa trochu erotickými očami. O sexuálnu energiu sa báť nemusíme- máme ju, skôr jej v tom veku už nedávame pozornosť, neorientujeme svoj život, neorganizujeme svoje činnosti aj týmto smerom,“ hovorí Dr. Hrozáň.

Psychológ hovorí aj o tom, že partneri, ktorí si hľadajú vo veku medzi 40 až 50 rokom nového partnera, s novým partnerom zväčša prežívajú aj renesanciu svojej sexuality.

„Teda potenciál tu je. Len sa treba postarať o: 1. Vzájomný pozitívny záujem, o poskytovanie vzájomnej pozitívnej pozornosti. 2. O oživenie vlastného záujmu o to, čo žijem- aby som žil rád, rada, aby som sa so svojou radosťou a spokojnosťou mohol a chcel deliť s partnerom,“ dodáva.

Isté je, že pokiaľ si poviete, že sex už nie je pre vás, nechce sa vám a už vás partner nepriťahuje, takto to nepôjde. Naopak, myslite pozitívne, myslite sexuálne a užívajte si život. Lebo sex k tomu patrí! Pravdaže s vlastným partnerom.

by Diamond

foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu