Košickí Papieroví draci zverejnili najfarebnejšie lyrics video leta!

0
539
Košickí Papieroví draci

Kapela The Paper Dragon práve vydala ďalší singel z pripravovaného albumu Better Days. Skladbu You Care košickej verejnosti ponúkli prostredníctvom pestrofarebného pop-art lyrics videa.

Novinka You Care

Ide už o tretí singel z pripravovaného albumu Better Days, ktorý sa na pultoch predajní, ale aj ako ucelený album objaví v digitálnej distribúcii už na jeseň tohto toku.Skladba You Care vznikla pred niekoľkými rokmi a doteraz čakala na svoju príležitosť. „V podstate bola jednou z tých, ktoré som zložil len s gitarou a motivovala ma k tomu, aby som založil celú kapelu. Cítil som, že to potrebuje ďalšie farby a rytmiku. Bolo to jedno z tých popoludní, kedy sa tešíte zo dňa samotného a hráte sa s gitarou. Objaví sa nápad, nálada a už to postupne vzniká,“ priblížil svoju tvorbu líder kapely Tibor Dragon.

Singl popisuje medziľudské vzťahy, dôveru a ako ľuďom na sebe záleží. „Je o jednoduchej, no zároveň zložitej téme. Ak jednému človeku na druhom naozaj záleží, prekonajú aj situácie, ktoré si vyžadovali napríklad trpezlivosť a boli testom sily vzájomnej dôvery,“ hovorí spevák a dodáva: „Každý sa v nej podľa mňa môže nájsť. Môžete ju spievať aj sami sebe – samých seba dokážeme sklamať, no aj tak by nám na nás malo záležať. Pre mňa osobne má špeciálny význam. Pripomína mi, že dôvera nie je samozrejmosťou a je neustále potrebné na nej pracovať.“  Autorsky sa na novinke podieľali všetci členovia “papierových drakov“: Ruku k dielu priložili gitarista Viktor Schwarcz, bubeník Dalibor Burgr i basgitaristka Barbora Rondziková.

„Nasledoval pre nás štandardný proces, zobral som text s hudbou k Barbore, Viktorovi a Daliborovi. Každý jeden z nich urobil všetky tie čarovné veci, ktoré dávajú našim skladbám farbu. Pre mňa nezameniteľnú farbu,“ vyjadril sa líder zoskupenia. Zaujímavosťou je, že  You Care je jedna z mála skladieb na albume, v ktorej nie sú v podstate žiadne sample, syntetizátory a podobne. „Zvolili sme zvuk tradičnej kapely, v ktorej sú základom bicie, basa a gitary. Mix a master nám robil talentovaný muzikant Paľo Jeňo v Musicology Studios a podieľal sa na singli aj produkčne. Veľmi rýchlo vycítil, čo pieseň potrebuje, dodal jemné detaily a posunul to celé tým správnym smerom,“ dodáva spokojne Tibor Dragon k procesu vzniku novinky.

Video plné farieb

Kapela novinku zverejnila v Košiciach prostredníctvom lyrics videa, ktoré berie dych. „Za námetom a produkciou videa, za ktoré sme mu celá kapela neskutočne vďační, stojí môj brat Gabriel Dragon. Je obrovským podporovateľom The Paper Dragon. A ja osobne som mu v živote vďačný za nesmierne množstvo vecí,“ nešetrí hudobník chválou na brata. Gabriel Dragon vdýchol piesni vizuálny život prostredníctvom farebného pop-artového umenia, pri ktorom využil aj motív chutných sladkých donaty. „Pop-art je svieži, voľný, farebný a to je presne to, o čom naša hudba je. A navyše je leto, takže je čas na zábavu a šialenosti,“ konštatuje frontman kapely a zároveň vysvetľuje prečo sa draci rozhodli zverejniť video práve počas prázdnin. Košická štvorica v lete absolvuje niekoľko vystúpení, na ktorých odprezentujú ochutnávku pripravovaného albumu Better Days, ktorý predstavia v jeseni a v tom čase majú naplánované i koncerty po celom Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu