Ženy a šperky, to jednoducho ide k sebe. No povedzte, ktorá z vás sa nepoteší nádhernému šperku? Najčastejšie nosené šperky sú pravdepodobne prstene a náušnice, ale rozhodne nejde o jediné druhy šperkov, ktoré vás môžu zdobiť. O niečo menej, ale stále veľmi populárne sú aj prívesky a náramky, ktoré určite nechýbajú vo vašej šperkovnici. Vianočné obdarovávanie je príležitosť obohatiť ju o nový kúsok…

Ak rada nosíte šaty s výstrihom, výrazný prívesok by vám nemal chýbať

Začnime rovno diamantovými príveskami. Veď práve diamantové šperky sú u žien najobľúbenejšie. Sú síce drahšie, ale priplatiť si za takýto luxus rozhodne stojí za to. Takéto šperky vám vydržia celý život. A vždy budú vyzerať famózne.

To, samozrejme, platí aj o spomínaných diamantových príveskoch. Luxusný prívesok s výrazným diamantom dokáže nádherne ozdobiť každý dekolt. Stačí si zvoliť vhodnú dĺžku retiazky podľa strihu šiat. Ak si vyberiete naozaj výrazný prívesok, môžete mať aj jednoduché šaty a žiadne ďalšie šperky, napriek tomu bude váš outfit pôsobiť veľmi luxusne.

Potešil by vás krásny diamantový náramok?

Možno ste doteraz žiadny nenosili, ale určite by ste mali skúsiť do svojich spoločenských outfitov zakomponovať aj tento druh šperku. Diamantové náramky sa väčšinou nosievajú na zápästí, ale nájdu sa aj náramky, ktoré sú určené na nosenie na členku.

Náramky možno nedokážu na prvý pohľad upútať tak, ako napríklad spomínané výrazné prívesky, ale váš spoločenský outfit dokážu rovnako dobre ozdobiť aj keď možno menej nápadne. Samozrejme, aj v rámci náramkov rozlišujeme decentnejšie a prepracovanejšie kúsky.

Mimochodom, vedeli ste, že sú to práve náramky, ktoré sú pravdepodobne najstarším používaným druhom šperkov? Zaručené dôkazy z histórie máme o častom nosení náramkov v starovekom Egypte, Mezopotámii a Číne už  5 000 rokov pred naším letopočtom. A archeologický nález v ázijskom pohorí Altaj napovedá, že náramky môžu pochádzať už dokonca z obdobia okolo 40 000 rokov pred n. l.

zdroj: www.klenotyaurum.cz

Foto: Shutterstock

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu