KRISTINA TRAN VO SVOJOM PRVOM AUTORSKOM SONGU “MISIA” VYZNALA LÁSKU SVOJMU PRIATEĽOVI

0
1923

„Máme vlastnú MISIU a od prvej sekundy je vzácna…“

Po odľahčenom singli „KTO SOM“, v ktorom prevláda jednoduchosť a hravosť, a zasa v hĺbavom a melancholickom kúsku „NA DNE“ prichádza Kristína Tran v tomto roku už s treťou novou skladbou. Singel „MISIA“ predstavuje moderný zvuk,
s prvkami 80’s, ktorý popri vlastných a mimoriadne chytľavých hudobných motívoch ponúka aj speváčkin autorský text inšpirovaný osobným prežívaním. „MISIA“ je zatiaľ najintímnejším počinom jej aktuálnej umeleckej cesty.

Song predstavuje osobné vyznanie vďačnosti za vzťah dvoch ľudí, naplnený láskou a vzájomným porozumením, v ktorom má zelenú autenticita vlastných pocitov a ich zdieľanie s tým druhým, bez obáv zo sklamania, odhalenia vlastnej nedokonalosti, či odsúdenia. „Možnosť odhaliť milovanej osobe aj svoje bolesti, smútky, či hnev, bez potreby kalkulovať s jeho reakciou mi prináša veľmi intenzívny pocit slobody. Prehlbuje to nielen náš vzťah a schopnosť rozumieť si navzájom, ale posilňuje to aj moju lásku k sebe samej. Ľahšie sa potom vyrovnávam s ťažkosťami bežných dní a nánosmi z minulosti,“ hovorí Kristína Tran. „Mnohí sme v rámci starostlivosti o vzťah už vyskúšali kadečo. A pritom je to celé tak jednoduché – hovoriť čistú pravdu, počúvať toho druhého a netriasť sa či stále vyzeráme dokonalo. Priala by som si, aby si k tomu našiel cestu každý. A ak na ňu viem touto pesničkou aspoň trochu posvietiť, tak to bude skvelé,“ dodáva s úsmevom.


O produkciu pesničky sa postaral Emil „Esso“ Smoliga a išlo o prvú spoluprácu týchto dvoch umelcov. „Veľmi mi na príprave takto osobnej veci záležalo. S hotovým textom a hudbou som oslovila Essa, ktorého prácu sledujem už dlhšie a veľmi sa mi páči. Po perfektnej spolupráci v štúdiu a vypočutí finálneho produktu smelo hlásim, že to bolo naozaj ako vytiahnuť Esso z rukáva,“ hovorí nadšene speváčka. „Kika je veľmi kreatívna osôbka. V štúdiu mala jasnú predstavu a ja som sa ju snažil čo najlepšie zrealizovať. Náš vkus sa stretol, takže všetko išlo parádne,“ zhodnotil spoluprácu samotný producent Esso.


O vizuál klipu k aktuálnemu singlu „MISIA“ sa postarala fotografka, filmárka a režisérka Sue Venere. Mladá režisérka sa tak týmto podpísala už pod druhý videoklip Kristíny Tran v tomto roku. „Stačilo nám pár minút rozhovoru a vedeli sme, že pre tento song budem musieť (a chcieť) poodhaliť kúsok z môjho súkromia aj vizuálne. K môjmu autorskému textu a hudbe som teda pripojila aj pár vlastných záberov z cestovania s mojím partnerom, ktoré nás oboch tak baví,“ spomína speváčka. Sue Venere: „S Kikou som sa spoznala asi dva roky dozadu. Oslovila som ju vtedy na fotenie, keďže som ju ako speváčku obdivovalauž pár rokov. Sadla mi ako človek a neostalo to len pri jednej spolupráci. Časom prišli iné fotenia a dokonca som mala možnosť pracovať s ňou aj na klipe Kto som. Naše točenie bolo úplne pohodové a keď prišla možnosť spolupracovať na ďalšom klipe, neváhala som“.
Singel „MISIA“ vyšiel celkom príznačne v nedeľu 20. októbra, na Svetový deň misií. Kristína Tran tak umelecky odovzdala ľudom emotívny odkaz, že každý vzťah je špecifický, ale predstavuje dlhodobú misiu, ktorú ak ten človek stojí zato, oplatí sa vydať spoločne.

Viac info:
INSTAGRAM / FACEBOOK

zdroj foto: Sue Venere

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu