Kúpeľňa novej generácie: Laufen zapája inteligentné technológie a mení budúcnosť kúpeľní

0
302
Laufen

Aktuálne trendy kúpeľňovej kultúry sa uberajú cestou veľkých inovácií. Švajčiarska spoločnosti Laufen predstavila v poslednom čase rad noviniek, ktoré premieňajú kúpeľňové miestnosti v high-tech priestory. Zahŕňajú všetko od širokého užívateľského nastavenia, ovládania na diaľku, nastavenia svetla až po voľbu hudby a vizuálneho sprievodu. Nielen, že si vďaka nim vytvoríte kúpeľňu presne podľa svojich predstáv, ale poskytnú aj dokonalý zážitok hneď niekoľkým zmyslom a k tomu ešte väčší komfort. 

Sprchovanie budúcnosti

Smart Shower je jednou z posledných noviniek spoločnosti Laufen a poteší najnáročnejších užívateľov aj milovníkov technológií. Kúpeľňový zážitok posúva až o niekoľko úrovní. Modulárny systém je tvorený horizontálnym nástenným panelom s 12-palcovým displejom, svetelnými dlaždicami a podsvieteným úložným boxom na hygienické potreby. Maximálny zážitok zo sprchy zaisťujú najrôznejšie sprchové hlavice. „Veľkou výhodou Smart Shower je, že si sprchu zákazník navrhne presne podľa vlastných predstáv, či už v základnej verzii alebo v najluxusnejšom variante. Prostredníctvom displeja si zvolí osvetlenie, hudbu, sprievodný vizuálny obsah alebo doplnkové vodné efekty podľa aktuálnej nálady. Technológia tiež umožní prepojenie smartfónu so sprchou prostredníctvom bluetooth,“ približuje Iva Šedivá, vedúca marketingovej komunikácie spoločnosti Laufen SK a CZ.

 Laufen

Smart Bathroom

Ďalšou novinkou je digitálne riešenie Smart Bathroom pre verejné budovy a bytové komplexy, ktoré kladie dôraz na efektivitu a úspornosť. Umožňuje totiž jednoduchú správu a maximálnu kontrolu nad chodom sociálnych zariadení naprieč celým objektom. Vďaka aplikácii môže správca budovy nielen monitorovať a ovládať funkčnosť celého systému, ale získa aj detailný prehľad o spotrebe vody a energií. Systém výrazne pomáha s optimalizáciou a vďaka nižším nákladom aj väčšou udržateľnosťou.

 Laufen

Diaľkovo ovládaná toaleta

Pokrok sa v prípade Laufenu nevyhýba ani toaletám. Ich sprchovacie WC Kleanet Riva a Cleanet Navia ktoré kombinuje funkcie toalety a bidetu, si pohodlne nastavíte šikovným zariadením na diaľku. Zvoliť možno teplotu, silu prúdu vody alebo pozíciu sprchy a to všetko v siedmich stupňoch rôznej intenzity. Ovládať je možné aj doplnkové funkcie ako pulzovanie, oscilácia, preplachovanie, ale aj nočné osvetlenie.

 Laufen

Všetko prispôsobíte pomocou diaľkového ovládania s dotykovou obrazovkou alebo cez mobilnú aplikáciu a to vrátane individuálneho set-upu pre jednotlivé užívateľské profily. Každý člen domácnosti si teda ľahko vytvorí preferované nastavenia, “ dopĺňa Iva Šedivá a poznamenáva, že v pražskom showroome LAUFEN space Prague sa už teraz môžete zoznámiť s najnovšími kúpeľňovými trendmi a pozrieť si dizajnové kolekcie aj technologické inovácie švajčiarskej značky LAUFEN.

www.laufen.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu