Päť vecí, ktoré prídu po absencii sexu

Sex vo vzťahu by nemal byť podceňovaný rovnako ako komunikácia, spoločne strávený čas alebo nežnosti. Aj keď je to obohratá pesnička, mnoho ľudí sex podcení tak, že ho zo vzťahu úplne vyčlení. Lebo nemajú čas, nemajú chuť, nechce sa im, sú unavení, bolí ich hlava, hrdlo, noha, ruka… skrátka čokoľvek.

Výhovoriek sa nájde kopec, ale viacerí možno nevedia, čo taká absencia sexu môže spôsobiť so zdravím a psychikou. Tejto téme sa venovala sexuologička Tracey Cox, ktorá popísala viaceré negatíva. My pre vás vyberáme päť tých najdôležitejších:

Odpojenie od partnera- tým, že sa prestanete milovať, prestanete sa bozkávať, objímať a prejavovať akúkoľvek náklonnosť. Muži často vyjadrujú lásku práve sexom. Ak s partnerom pohlavne nežijete, už vlastne nie ste partneri, ale iba priatelia, ktorí vedľa seba žijú.

Podráždenosť- po sexe sa z tela vyplavuje hormón šťastia, sme usmievaví a príjemní. A keď sme príjemní, riešime problémy úplne inak, ako keď sme sexuálne frustrovaní. Vtedy vás môže vytočiť aj zlé počasie, za ktoré samozrejme bude niesť zodpovednosť partner.

Nevera- nie nadarmo sa hovorí, čo muž alebo žena nemá doma, hľadá inde. Ak budete partnerovi dlhý čas odopierať sex, po istej dobe si ho prosto začne zháňať inde.

Bolesti hlavy- pri sexe organizmus uvoľňuje hormóny oxytocín a endorfíny. Práve tie pomáhajú zmierňovať bolesti hlavy, menštruačné bolesti a bolesti chrbta.

Zomrieme skôr! Ak majú muži orgazmus aspoň dvakrát za mesiac, znižuje sa riziko úmrtia v strednom veku až o 50%. Pokiaľ ho máte aj dvakrát za týždeň, chránite svoje srdce, znižujete riziko ochorenia prsníkov, prostaty, rakoviny a posilňuje sa imunita.

Tak do toho! Milujte sa a ak na to máte, aj množte.

by Diamond

foto: facebook, pinterest

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu