Lenovo predstavuje herné novinky Lenovo Legion s novými procesormi Intel Core a monitor s vysokou rýchlosťou obnovený pre fanúšikov esportu

0
969

Najnovšia 11. generácia mobilných procesorov Intel® Core™ série H

Lenovo™ verí, že najlepšie zážitky nájdete tam, kde sa prelína hardware, software
a podporné služby. Lenovo Legion™ poskytuje vysoký výkon a elegantný, vysoko prepracovaný dizajn svojim zákazníkom z radov vášnivých hráčov už takmer šesť rokov.

Optimalizovaný výkon je srdcom každého produktu Lenovo Legion a platí to najmä pri novej sérii prenosných herných počítačov, ktorá ponúka najnovšie technológie Intel a NVIDIA® a Windows 10. Lenovo predstavuje svoju novú 16-palcovú vlajkovú loď Lenovo Legion 7i, výkonný 16-palcový Lenovo Legion 5i Pro a ľahko prispôsobiteľný Lenovo Legion 5i v 15-palcovom alebo 17-palcovom prevedení. Hráči môžu upraviť svoje nastavenia a optimalizovať tak svoje zážitky z esportu pomocou setu inovatívnych technológií, ktorú ponúka nový IPS herný monitor Lenovo Legion Y25g-30 s bleskurýchlou obnovovacou frekvenciou 360 Hz pre zaistenie plynulého hrania bez trhania obrazu.

A picture containing text, computer, computer, open

Description automatically generated
Lenovo Legion 5i Pro je dostupný vo farebných variantoch Storm Grey alebo Stingray White1

Stvorené pre vysoký herný výkon i tvorbu obsahu

Najnovšia 11. generácia mobilných procesorov Intel Core série H zaisťuje, že Lenovo Legion ponúka hráčom a tvorcom obsahu výber vysoko výkonných procesorov pre vynikajúce streamovanie, nízku latenciu, vysoký počet snímok za sekundu (FPS) a výkon takmer porovnateľný s desktopom. Čiastočne vďaka rozširujúcim slotom podporujúcim až 20 PCle liniek, ktorých výsledkom je väčšia šírka pásma a úložisko2  vyhradené pre výkon pripojených hardwarových komponentov (napr. vysokorýchlostnej grafickej karty, SSD a karty Wi-Fi), môže dôjsť k vylepšeniu úloh, ako napríklad grafického vykresľovania, pretože dochádza k rýchlejšiemu načítaniu z SSD v priebehu hrania.

Rodina herných počítačov Lenovo je vybavená operačným systémom Windows 10, aby naplno využila potenciál vášho hardwaru. Je schopná zvládnuť požiadavky multitaskingu a veľkého pracovného vyťaženia vďaka až 5 GHz frekvencii pre špičkový výkon viacerých jadier pred predtaktovaním.

Tieto herné notebooky vybavené procesormi Intel, ktoré boli so svojimi ôsmimi jadrami a 16 vláknami navrhnuté pre efektívny výkon, ponúkajú rozhranie Thunderbolt™ 4 pre spoľahlivejšie pripojenie displeja, rýchlejšie pripojenie a dátové prenosy. Váš notebook navyše nemusí bojovať o šírku pásma na rovnakom bezdrôtovom kanály ako ostatné zariadenia vďaka možnosti pripojenia Intel Killer™ Wi-Fi 63, ktoré vám umožní sledovať živé herné streamy bez spomalenia.

A picture containing text, electronics

Description automatically generated
Elegantný Lenovo Legion 7i je vyrobený z leteckého hliníka vo farebnom odtieni Storm Grey

Nové počítače Lenovo Legion prichádzajú s ikonickými detailmi a vo farebných odtieňoch, ktoré si medzi zákazníkmi získali veľkú obľubu. Ponúka vysoký výkon grafických procesorov NVIDIA GeForce RTX™ s najnovšou technológiou ray tracing. Hráči môžu na Lenovo Legion 7i objaviť novú úroveň realizmu s grafickým počítačovým procesorom až 165 W4 GeForce RTX 3080. Nové modely Lenovo Legion 5i Pro a Lenovo Legion 5i navyše tiež podporujú najnovšiu grafiku NVIDIA, a to GeForce RTX 3050Ti a RTX 3050, pričom obe ponúkajú až 95 W celkového grafického výkonu4, aby ste mohli z herných titulov AAA vyťažiť maximum.

Nové notebooky Lenovo Legion, ktoré boli navrhnuté tak, aby vás úplne vtiahli do hry, disponujú takisto nasledujúcimi prvkami:

  • Vyššia ochrana očí pred modrým svetlom na svetovo prvom 16-palcovom QHD displeji5 herného notebooku s pomerom strán 16-10 a až 165Hz obnovovacou frekvenciou, a to v notebookoch Lenovo Legion 7i a Lenovo Legion 5i Pro s TÜV certifikáciou6.
  • Rýchlejšie milisekundové kľúčové vstupy v porovnaní s dvoma predchádzajúcimi generáciami a presnosť klávesnice Lenovo Legion TrueStrike.
  • Chladiace prvky Lenovo Legion Coldfront 3.0, ktoré poskytujú o 18 % vyššie prúdenie vzduchu oproti predchádzajúcej generácii a nižšie teploty systému pre dlhšie hranie.
  • Lenovo Legion AI Engine optimalizovaný pro umelú inteligenciu zaisťuje vyššie snímkové frekvencie, ktoré znižujú omeškanie v hre s podporou pretaktovania dynamickým presúvaním výkonu medzi CPU a GPU7 pre intenzívne tituly, ktoré sú buď už vyladené na mieru alebo sú automaticky detekované systémom.
  • Prémiové doplnky, ako je bezpečný vypínač webkamery pre väčšie súkromie a široká škála vstupov a výstupov (I/O) na oboch bočných stranách aj zozadu pre ľahké pripojenie príslušenstva.

Špičkový výkon pre hráčov, ktorí poznajú rozdiel

V esporte hrajú úlohu aj milisekundy, keďže výhra alebo prehra môže závisieť od vyšších snímkových frekvencií a nižšej vstupnej latencie pre rýchlejšie reakčné časy. Nový herný monitor Lenovo Legion Y25g-30 s frekvenciou 360 Hz je navrhnutý tak, aby herným profesionálom poskytoval ešte lepšiu plynulosť a zvýšenú odozvu. Skutočne tak mení pravidlá konkurencieschopného hrania v oblasti esportu vďaka najrýchlejšej obnovovacej frekvencii na svete.8 V kombinácii s technológiami NVIDIA G-SYNC®a NVIDIA Reflex je zaistené, že na monitore nedochádza k trhaniu obrazu ani rozmazávaniu pohybu. Hráči tak zažijú nízku latenciu v tej najlepšej kvalite, vďaka čomu si užijú pohlcujúce a realistické hry.

Plne nastaviteľný stojan monitora a svetelné efekty RGB zlepšujú herný zážitok

Lenovo Legion Y25g-30 je k dispozícii v 24,5-palcovom prevedení. Monitor ponúka technológiu Eye Comfort redukujúcu námahu očí a nastaviteľný stojan s možnosťou zdvíhania, nakláňania a otáčania displeja pre čo najväčšie pohodlie pri nočných bitkách. Výkonné softwarové centrum Lenovo Artery software center pomáha hráčom rýchlo prispôsobiť nastavenia displeja podľa ich preferencií prostredníctvom používateľsky prívetivého rozhrania, zatiaľ čo herné nástroje Lenovo Artery, ako je zameriavací bod, časovač, zobrazenie snímkovej frekvencie, ovládanie osvetlenia a nastavenie klávesových skratiek ponúkajú kompletné možnosti ovládania, takže sa môžete plne sústrediť na výhru.

Vďaka režimu s extrémnym časom odozvy 1 ms je Lenovo Legion Y25g-30 skonštruovaný tak, aby eliminoval rušivé pruhy a rozmazaný pohyb v hre. Tento IPS panel poskytuje široké pozorovacie uhly a živé farby pri 99 % širokého farebného gamutu sRGB potrebného k víťazstvu. Jas 400 nitov v kombinácii s maximálnym HDR efektom vytvárajú na obrazovke čo najrealistickejší obraz. Upravte si svetelné efekty RGB podľa svojho vkusu a počúvajte zvuk bez nutnosti pripojenia externých zariadení vďaka vstavaným duálnym 3 W reproduktorom. Ak však radi používate herné slúchadlá, môžete ich zavesiť na integrovaný háčik monitora vo chvíli, keď ich nepotrebujete, a mať ich tak vždy po ruke.

Pri hraní hier s ostatnými môže vyššia latencia koncového systému znamenať výrazný rozdiel vo výkonoch jednotlivých hráčov.9 Jednoducho povedané, čím skôr môžete svoj GeForce RTX GPU spárovať s novým 360 Hz herným monitorom ako Lenovo Legion Y25g-30, tým rýchlejšie nájdu vaše zásahy svoj cieľ.

Pre výhru – Lenovo Legion Ultimate Support

Okrem toho, že je Lenovo lídrom v oblasti počítačov, je tiež rozhodnuté poskytovať koncové riešenia svojej hernej komunite. Sprístupňuje preto svoje komplexné služby a ponuky podpory Legion Ultimate Support určené špeciálne pre hráčov okrem Severnej Ameriky aj ďalším trhom. Nakoľko väčšina technikov vyššej úrovne podpory zároveň patrí k hráčom s bohatými skúsenosťami, môžu zákazníci získať nielen odpovede na svoje otázky, ale zároveň sa dozvedieť ďalšie herné tipy a triky bez ohľadu na to, či zavolajú, pošlú e-mail alebo naživo chatujú z Kanady, Hongkongu, Indie, Indonézie, Japonska, Malajzie, Filipín, Singapuru, Taiwanu, Thajska, Vietnamu alebo zo Spojených štátov.10 Ak zákazníci uprednostňujú menej formálny prístup pri hľadaní rád týkajúcich sa najnovších herných produktov a návrhov softwaru, členovia podpory Legion Ultimate Support prispievajú tiež do komunitných diskusných fór Legion.

Ceny a dostupnosť

1 Farebné možnosti sa môžu líšiť v závislosti od lokality a dostupnosti.

2 Skutočná dostupná kapacita je menšia a líšia sa v dôsledku mnohých faktorov, vrátane formátovania, členenia na oddiely a operačného systému atď., ktoré využívajú časť tejto kapacity. Dostupná kapacita sa môže s aktualizáciou softwaru zmeniť.

3 Vyžaduje samostatne zakúpený a kompatibilný Wi-Fi router a dátový plán, ktorý sa môže líšiť v závislosti od lokality. Platia ďalšie podmienky a/alebo poplatky. Rýchlosť Wi-Fi 6 je obvykle až 9,6 Gb/s v porovnaní s Wi-Fi 5 s až 3.5 Gb/s. Rýchlosť pripojenia sa bude líšiť v závislosti od umiestnenia, prostredia, podmienok siete a ďalších faktorov.

4 Označuje maximálny grafický výkon; podporuje NVIDIA Max-Q Technologies vrátane Advanced Optimus, Resizable BAR, Dynamic Boost 2.0.

5 Na základe prieskumu spotrebiteľských notebookov s dedikovaným herným procesorom a grafikou predávaných významnými výrobcami počítačov, ktorí ročne zákazníkom po celom svete dodajú viac ako jeden milión kusov. Prieskum bol vykonaný spoločnosťou Lenovo 25. novembra 2020.

6 Certifikačná značka TÜV Rheinland znamená, že produkt bol skontrolovaný podľa prísnych bezpečnostných požiadaviek akreditovanou treťou stranou a je podporovaný pravidelnými kontrolami v továrňach.

7 K dispozícii u nových Lenovo Legion 7i a Lenovo Legion 7; u Inteligentného režimu je celkové maximálne tepelné zaťaženie (TDP – Thermal Design Power) zdieľané medzi procesorom a grafickou kartou až 170 W.

8 360Hz displeje, ktoré sú považované za najrýchlejšie na svete, sú 1,5krát rýchlejšie než bežné 240Hz displeje a naplno využívajú ultravysoké snímkové frekvencie v najväčších dnešných tituloch, napr. VALORANT, Fortnite, Counter-Strike: Global Offensive, Rainbow Six Siege a Overwatch. Ďalšie informácie nájdete na adrese: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/technologies/360-hz/

9 Na základe výskumu NVIDIA meranej latencie (v milisekundách) pomocou štandardu doby odozvy „click-to-photon“ za podmienok konkurenčného hrania, viac se dozviete na https://research.nvidia.com/publication/2019-11_Latency-of-30

10 Po prvom roku sa ceny líšia podľa trhu, hardwaru, podmienok, distribúcie a ďalších rôznych projektov. Viac informácií získate od miestneho zástupcu Lenovo.

11 Ceny nemusia zahŕňať daň, nezahŕňajú náklady na dopravu a môžu byť zmenené bez predchádzajúceho upozornenia; platia ďalšie pravidlá a podmienky. Ceny predajcov sa môžu líšiť. Dáta o dostupnosti a farebnom prevedení sa môžu líšiť v závislosti od lokality a produkty môžu byť dostupné len na vybraných trhoch. Všetky ponuky závisia od dostupnosti. Spoločnosť Lenovo si vyhradzuje právo kedykoľvek bez upozornenia zmeniť ponuku, funkcie a špecifikáciu produktov. LENOVO a LENOVO LEGION sú ochranné známky spoločnosti Lenovo. Intel, logo Intel, Thunderbolt a ďalšie značky Intel sú ochranné známky spoločnosti Intel Corporation alebo ich dcérskych spoločností. NVIDIA, GEFORCE, GEFORCE RTX a G-SYNC sú ochranné známky spoločnosti NVIDIA Corporation. Wi-Fi je ochranná známka obchodného združenia Wi-Fi Alliance. TÜV je registrovaná ochranná známka spoločnosti TÜV Rheinland Group. Všetky ostatné ochranné známky sú majetkom príslušných vlastníkov. ©2021, Lenovo Group Limited.

foto: Lenovo Group Limited

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu