Expl0 & Moma: Iskry lietajú stále, aj z balkóna

Ako ste sa spoznali a zoznámili?

Expl0: Spoznali sme sa vďaka YouTube-u a sociálnym médiám, tým že ja som bol YouTuber a natáčal som videá a ona bola blogerka a blogovala. Úplnou náhodou sme sa o sebe dozvedeli, teda konkrétnejšie ja som sa dozvedel o nej a chvíľu som ju sledoval. Potom som si povedal, že môžeme spraviť nejakú spoločnú kolaboráciu – ja pomôžem trošku jej, ona pomôže trošku mne a vznikne z toho zaujímavé video pre našich fanúšikov. Neskôr sme sa stretli a zistili sme, že si rozumieme.

Moma: Ja som bola primárne blogerka. Zložitejším veciam, ktoré sa týkali YouTube sveta ma priučil on. 

Spomeniete si na svoje prvé rande?

Moma: Keď sme boli len kamaráti, bežne som od neho  zvykla mať tak šesť zmeškaných hovorov každý večer. Väčšinou za mnou chodieval do Trenčína a chodievali sme si niekam sadnúť. Ja som si vždy so sebou niekoho volala, väčšinou kamošky, aby to nebolo ako rande.  Raz som zavolala kamaráta, ktorý zmeškal vlak zo Žiliny a neprišiel, a bola som s ním sama. Bola som z toho úplne v strese, ale nakoniec to dopadlo skvelo a odvtedy sme chodili spolu na kávy sami.

A ty si s ním prečo nechcela ísť na rande?

Moma: Vedela som, že sa mu páčim a celkovo som sa bála chodievať s chalanmi von, takže ani Peťo nebol toho času výnimkou.

Expl0: Postupne, ako sme sa stretávali sa však prelamovali ľady a zisťovali sme, že si naozaj rozumieme.

Čím prelomil tie ľady?

Moma: Peťo  sa ku mne správal veľmi pozorne ako nikto predtým.  Najprv mi to prišlo trošku dotieravé, ale nakoniec to bolo práve to, prečo som k nemu začala pociťovať náklonnosť. Jedného dňa som si vymyslela, že idem na rande s modelom a on mi celý víkend nenapísal. Vtedy, som si uvedomila, ako mi to po 2-mesačnom písaní chýba, a že ho mám zrejme radšej ako kamaráta.

A čo také ti písal?

Moma: My sme si veľmi rozumeli a chápali sa v osobnej aj pracovnej sfére. On sa teda vylieval mne a ja jemu a bolo to celé také veľmi úprimné. Obaja sme mali veľa kamarátov a aj napriek tomu, že sme sa poznali dva- tri mesiace, sme hovorili všetko jeden druhému.

To si musel byť asi Expl0 veľmi zamilovaný, keď si ju tak „uháňal“ a nenechal sa odradiť…

Expl0: Bolo to zvláštne, pre nikoho iného by som to totiž nespravil. Ja som vôbec na takéto správanie od dievčaťa nebol zvyknutý, určite to bolo zaujímavejšie.

Bola to láska na prvý pohľad?

Expl0: Nie som si istý, či niečo také naozaj existuje, ale ak áno, tak toto bolo ono.

A iskrí to medzi vami aj teraz?

Expl0: Iskry lietajú aj z balkóna, aj zovšadiaľ (smiech). Určite áno, nie je to také isté, ako to bolo v našich začiatkoch keďže spolu bývame a sme spolu takmer stále, ale tá iskra tam ešte vždy je.

Ako si prejavujete lásku v bežné dni?

Moma: Včera mi napríklad priniesol kyticu a stále robí takéto maličkosti, ktorými mi skrášli deň.

Expl0: Alebo keď ja vstávam neskôr a prídem do kuchyne už ma tam čakajú raňajky. Čiže skôr takéto drobnosti, čo človeka milo prekvapia a spestria mu bežný deň.

A keď sa niekam chystáte a viete, že sa nejaký čas neuvidíte, píšete si nejaké odkazy jeden pre druhého?

Moma: Keď som išla v decembri na natáčanie do Prahy a musela som vstávať o štvrtej ráno kým on ešte spal, našla som si na kufri odkaz, že mi drží palce a že ma miluje. Niekedy ma len tak prekvapí takýmto milým odkazom.

Ako sa vám spolu pracuje? Máte niekoľko spoločných videí. Sú úspešnejšie ako tie samostatné?

Expl0: Áno. Ja mám rád naše spoločné videá, kým sa nám však podarí niečo natočiť a skĺbiť naše predstavy o videu, tak je to fuška.

Moma: Spoločné videá majú u fanúšikov často väčší úspech ako keď točíme každý samostatne. Pre nás je to niekedy náročnejšie, pretože každý si chce kameru nastaviť inak, každý máme o videu inú predstavu, takže nám dlho trvá, kým sa pri natáčaní na všetkom zhodneme.

Expl0: Väčšinou sme však prekvapení ako dobre to vyjde.

Neleziete si na nervy, keď spolu pracujete a zároveň ste spolu stále v súkromí?

Moma: Sme spolu 24/7. Stále spolu pracujeme a z bytu často nechodíme von celé hodiny. Do Bratislavy  sme sa presťahovali len nedávno a ešte tu nikoho veľmi nepoznáme, takže nie vždy je to jednoduché.

Expl0: Lezieme si občas na nervy, ale je to prirodzené, sme len ľudia. Aj keď sa náhodou pohádame tak sa vzápätí udobríme, alebo nás to do hodinky prejde.

Nevadí vám strata súkromia? Sú veci, ktoré nezverejňujete na internete?

Expl0: Človek si už tak zvykne, že časť toho súkromia stratil, je to súčasť života, ktorý sme si vybrali. Občas je to náročnejšie, ale vždy sa to dá zvládať a chrániť si aspoň časť osobného života.

Oslavujete Valentína?

Moma: Ja som beznádejná romantička, takže tento sviatok milujem.

Expl0: Ja celkovo nie som moc za to, oslavovať v nejaké špeciálne dni, ale Valentín je fajn. Niekedy je toho už príliš veľa, ako tým všetci žijú, všade sú samé srdiečka, marketing a podobné veci, ale inak sa mi to páči v tom, že si jeden uctí toho druhého, aj keď je pravda, že by to mal robiť celý život a nie len v deň na to vyhradený.

Spomeniete si na najväčšie prekvapenie, ktoré pre vás ten druhý pripravil?

Moma: Keď sme ešte neboli spolu tak ma na meniny prekvapil mačiatkom. Zavolal ma k sebe domov a potom ma nechal čakať vonku pred domom ešte asi desať minút na daždi s vysvetlením, že si musí ísť upratať. Urobil to však preto, lebo hľadal mačiatko, ktoré mi kúpil a nemohol ho nikde v izbe nájsť. Potom ma zavolal dnu, že má pre mňa prekvapenie, a keď som sa otočila, na gauči bolo také malilinké klbko, maličké mačiatko britskej modrej mačky. Ja som bola hotová, lebo mne rodičia mačku nikdy nechceli dovoliť. Raz, keď sme šli vlakom som pred Peťom spomenula, že by som hrozne chcela mačiatko, ale že mi to rodičia nedovolia. On si to zapamätal, čo som vtedy vôbec nečakala, a o mesiac a pol mi jedno daroval.

Expl0: Ona ma prekvapuje každú chvíľu. Asi najväčšie prekvapenie bolo, keď som k narodeninám dostal cestu do New Yorku. Bol som z toho taký unesený, že som tomu nemohol uveriť. Ja som totiž do minulého roku toho moc neprecestoval, takže ma výlet do USA naozaj potešil.

Ty si vydal aj zbierku básničiek Nie som básnik, z ktorých väčšina je pre Momu. Nemal si problém zverejniť také osobné vyznania?

Expl0: Keď som to písal, tak som vôbec nerozmýšľal nad tým, že by z toho raz vzišla kniha. Neskôr, keď som sa začal pohrávať s touto myšlienkou, som musel niektoré, príliš osobné básne vyradiť. Nakoniec sa tam dostali tie menej osobné a zvyšné, tie najosobnejšie, zostali iba pre ňu.

Aj si jej básničky posielal?

Moma: Áno, pravidelne. Buď keď sme boli bez seba viac dní po sebe, keď bol smutný, alebo sme mali medzi sebou nezhody. Vždy to bolo naozaj krásne gesto.

Ste generácia, ktorá vyrastá v digitálnom svete – napriek tomu, myslíte si, že písanie listov má ešte stále svoje čaro?

Expl0: Určite je to vzácnejšie. Aj mňa osobne vždy k narodeninám viac poteší pohľadnica od babky, ako keď mi  pošle sms-ku, pretože je to také krajšie a osobnejšie. Reálne si s tým dala väčšiu prácu a v dnešnej dobe to je naozaj výnimočné. Človek, ktorý si dá takúto námahu preukáže, že mu na tom druhom naozaj záleží. Páči sa mi nápad, že Milka chce tento rok umožniť mladým spoznať, aké to je napísať, alebo dostať list. A ešte k tomu aj s čokoládou.

Nemusí to byť práve zbierka básní a video na YouTube, ale aj vy môžete prekvapiť svoju drahú polovičku, a to hneď dvakrát. Kúpte si špeciálnu valentínsku edíciu praliniek Milka a priamo do nich napíšte svoj zamilovaný list. K pralinkám naviac dostanete aj darček v tvare srdca s kryštálikmi Swarowski. Zvoliť si môžete písmenko podľa vášho výberu a urobiť tak skutočnú radosť najmilovanejšej osobe.

foto: Tomas Thurzo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu