Mení sa vám partner pred očami?

Možno potrebuje len „nakopnúť“

Zatiaľ čo pred spečatením vášho zväzku to bolo samé romantické rande, po rokoch manželstva sa vaša zákonitá polovička mení na „spolubývajúceho“. Kde sa stala chyba?

Niečo sa končí, iné začína…

Možno tento scenár poznáte až príliš dôverne. Nikam spolu nechodíte, večery trávite doma pri televízore a váš spoločenský život sa obmedzil na víkendové nákupy potravín a hygienických potrieb v supermarkete.

Aj filmári si to uľahčujú a romantické snímky zvyčajne končia happyendom v podobe svadobného bozku. Čo sa deje potom, nám už scenáristi radšej nepribližujú. Od romantickej lovestory by to malo veru ďaleko. Žáner sa mení skôr na tragikomédiu s príležitostnými prvkami drámy až hororu.

Kam sa podel muž – ochranca? 

Prv než sa rozčúlite a začnete rozmýšľať, kto z vašich spolužiakov študoval rozvodové právo, pokúsme sa prísť na koreň problému. Za zmenu vašej kedysi podarenej polovičky môže jednoducho evolúcia.

Zatiaľ čo pred miliónmi rokov ženy čakali v jaskyni, strážili oheň a zbierali plody, muži lovili mäso a ochraňovali ostatných členov kmeňa. No a teraz sme rady, ak si muž trúfne na pavúka v obývačke.

Na vine je aj naša emancipácia

Úloha mužov už nie je taká jednoznačná ako kedysi. Na začiatku minulého storočia sme tu mali kult žien v domácnosti a zarábajúcich mužov, potom prišiel boom ženskej emancipácie a máme to tu. Muž bol samotnou prírodou nakódovaný do role alfa samca, a my, ženy, mu chtiac-nechtiac podkopávame kolená.

Chudáka chlapa potom nemá čo poháňať vpred, a preto má pramálo toho, čo robí muža mužom – testosterónu. Jeho nedostatok vedie k apatii a nezáujmu, mužovi sa nič nechce a jednoducho sa z neho stáva „gaučovník domáci“. „Pri poklese testosterónu dochádza k vypadávaniu vlasov, zníženiu svalovej hmoty, ukladaniu tukov, k zníženej sexuálnej aktivite. Taktiež sa prejavuje zvýšenou únavou, podráždenosťou, pocitom smútku a depresie, zlou náladou doma aj v práci,“ vysvetľuje výživová špecialistka Janka Trebulová.

Pokiaľ sa chcete týmto problémom vyhnúť, je dôležité udržiavať hladinu testosterónu v norme. Dobrým pomocníkom sú prírodné výživové doplnky, ako napríklad  ProMan PLUS od NaturaMed Pharmaceuticals. V elegantnej čiernej krabičke s tridsiatimi kapsulami sa ukrýva kombinácia horčíka, ženšenu, zinku a ďalších prospešných látok. Teda všetko, čo pomôže naštartovať jeho výkon, silu a energiu. 

Mesačné balenie ProMan Plus teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webe www.promaplus.sk.

foto: NaturaMed Pharmaceuticals, iStock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu