Menopauza nesmie byť strašiak, ani tabu. Toto je najlepší sprievodca dôležitou etapou života zrelej ženy

0
279
menopauza kniha

Menopauza sa týka každej ženy, a predsa sa o nej príliš nehovorí. Túto tému sprevádza ostych, hanba, chybné informácie či dokonca mlčanie. Preto vznikla kniha Menopauza, na ktorej spolupracovali dve odborníčky.

Ženy museli o menopauze až pridlho mlčať – o jej nástupe, symptómoch, liečbe aj o tom, čo to pre ne znamená. Kniha chce prelomiť tabu. Skúma, vysvetľuje, odhaľuje škodlivé mýty a búra predsudky. Pripraví ženy na to, čo ich čaká a čo ich neminie, a poradí, ako sa postaviť čelom k novému životnému obdobiu.

Už žiadne strašenie – iba informácie založené na faktoch. Už žiadna hanba – skutočné ženy, skutočné príbehy, skutočná empatia. Nie ste v tom sama. Úprimné rady o suchej vagíne, nulovej túžbe po sexe, strate vlasov a mnohé iné.

Spoluautorky v tejto knihe rozoberajú a vysvetľujú najnovšie vedecké poznatky, odhaľujú a uvádzajú na pravú mieru škodlivé mýty. Vzali si na mušku všetky tabu týkajúce sa perimenopauzy a menopauzy. Ich výklad sprevádzajú osobné príbehy celej plejády žien, ktoré boli ochotné zapojiť sa do diskusie.

Názorne demonštrujú a pomáhajú pochopiť, že hoci priebeh menopauzy môže byť u každej ženy iný, všetky sme v tomto ohľade na jednej lodi, a to nás spája a učí spolupatričnosti. Je to vaše telo. Dožičte mu informácie, ktoré ho vyzbroja a pripravia na zvládnutie tejto dôležitej životnej etapy. Váš život sa nástupom menopauzy ani zďaleka nekončí. Práve naopak, je predzvesťou druhej jari, ktorú vám táto kniha pomôže v pohode a kvalitne prežiť.

„Dnes sa už totiž vie, že hormonálna substitučná liečba (HSL) vrátane transdermálnej aplikácie (aplikuje sa cez kožu vo forme gélu, spreja alebo náplastí) je zväčša bezpečná a vlastne v mnohých ohľadoch – čo ešte vysvetlím ďalej v knihe – nám dokonca aj prospieva,“ vysvetľuje Davina McCallová. „Nevedela som to, a tak som stratila veľa času. Posledný rok som komunikovala s mnohými ženami. Vysvitlo, že jedna z nich stratila deväť rokov života úporným úsilím o získanie HSL! Deväť rokov! A napokon, keď uspela, len štyri dni po nasadení HSL, jej bolo zrazu fajn.“

Ako tvrdí – nesmieme dopustiť, aby sa niečo podobné zopakovalo. Aj preto je šťastná, že vyšla kniha Menopauza, ktorá môže byť cenným sprievodcom každej jednej ženy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu