Milujete sa? Niekedy len láska nestačí!

Ste spolu už niekoľko rokov, neustále sa hádate, máte rozdielne názory na podstatné veci a niekedy máte chuť jeden druhého nevidieť aspoň mesiac? Častujete sa rôznymi najhoršími prívlastkami a vulgárne slová sú u vás viac než bežné? Prečo ste potom spolu? Vaša odpoveď znie: „lebo sa milujeme“.

Ale niekedy proste „LEN“ láska nestačí! Možno sa vám môže zdať, že láska je to najdôležitejšiea a to, čo dvoch ľudí najviac spája. Isteže. Ak chcete mať dobrý fungujúci vzťah, bez lásky to nejde. Ale! Ani bez rovnakých názorov na život, aspoň jednej spoločnej záľuby a najmä váženia si jeden druhého. Rešpekt je to, čo dvoch ľudí najviac spája. Svoje o tom vie aj 35-ročná Zuzana.

„S Kamilom sme boli spolu štyri roky. Naozaj sme sa mali radi. Rozdiel medzi nami bol však v tom, že ja som rodinne založená a chcela som sa posunúť, on cestovať. Ja som vegánka, on bez mäsa a vajec nevydrží deň. Som nevyliečiteľná romantička a on prílišný skeptik. Zbožňujem mačky, on ich nenávidí a má na ne alergiu. A to ani nehovorím, že sme sa denne hádali na tom, kde pôjdeme vonku, lebo neznášam zafajčené krčmy, nikdy sme sa nezhodli na rovnakom filme a on všade chodil neskoro. Čiže ešte sme sa ani nestretli a ja som bola vytočená. Takto to trvalo štyri roky, trápili sme sa, hádali, ale nechceli sme sa rozísť, lebo sme sa proste mali radi. Bežne sme si nadávali. Nakoniec nás rozdelila diaľka. Odišiel na mesiac za ujom do Švajčiarska a asi presne to sme potrebovali,“ porozprávala nám svoj príbeh Zuzka, ktorá má už dve deti a je štyri roky vydatá. Šťastne vydatá.

Ako sa hovorí, čo vás nezabije, to vás posilní a aj Zuzku jej vzťah s Kamilom posunul. Možno by dnes nebola tam, kde je. Avšak netrápte sa. Možno svojho partnera máte radi, veď ste spolu už tak dlho a po každej hádke si poviete, veď sa máme radi. Dospeli ste však do štádia, kde „LEN“ láska nestačí.  

by Andrea L.

foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu