Mixitea: keď sa pri jednom stole stretne Showman, Doktor a Jabĺčko

0
1217

Čo vám napadne, keď sa povie Mixit? Odteraz si môžete medzi svoje asociácie pridať aj sypaný čaj. Expert na raňajky všetkého druhu a chuti dopĺňa sortiment o sypané čaje, ktoré by nemali pri vašich raňajkách chýbať. A ako už je pre Mixit typické, nie sú len také obyčajné alebo nudné. Jeden z nich je dokonca Showman!

Komu sa nelení, tomu sa zelení. Alebo belie?

Úplne nový produktový rad čajov od Mixitu obsahuje poriadnu nakopávačku predovšetkým v podobe Zeleného čaju Senza Broskyňa. Základom tejto zmesi je zelený čaj Sencha, ktorý je jednoducho Senza a postaví na nohy každého spáča. 

Mixitea – Zelený čaj Senza Broskyňa, 65 g na mixit.sk za 4,59 €. Zloženie: pravý zelený čaj Sencha 70 %, broskyňa 12 %, pravý zelený čaj China Jasmín s kvetmi 10 %, prírodná aróma, pivonka kvet 2 %, bambusové listy, kvety jazmínu, santalové drevo, kurkuma, kvety broskyne.

Ak však hľadáte jemnejšie chute, v sortimente Mixitu sa na vás teší Biely čaj Showman Malina, v ktorého zložení hrá hlavnú úlohu pravý biely čaj Shou Mei a ovocie. Pripravte sa na to, že hrozienka, červené ríbezle a maliny roztancujú vaše chuťové poháriky. 

Mixitea – Biely čaj Showman Malina, 40 g na mixit.sk za 4,59 €. Zloženie: pravý biely čaj Shou Mei 70 %, hrozienka 20 %, červené ríbezle 7 %, prírodná aróma, maliny. 

Nefalšovaný ovocný úlet

Najväčší úlet novej kategórie čajov je ten s názvom Boss Rooibos & Brusnica, ktorý je medzi čajmi boss teda šéf, ale paradoxne neobsahuje žiadny kofeín. Nevyrába sa totiž z čajových lístkov, ale z listov čajovca kapského, čo je rastlina, ktorá rastie iba na malom území v Západnom Kapsku. Prevoňaný je pomarančovými kvetmi a chuť je plná sviežeho bobuľového ovocia.

Mixitea – Boss Rooibos & Brusnica, 100 g na mixit.sk za 7,49 €7,49 €. Zloženie: Zloženie: rooibos 78 %, kľukva veľkoplodá 8 %, prírodná aróma, baza 3 %, plody rakytníka, maliny, kvety pomarančovníka a harmančeka rímskeho, listy brusnice.

Jabĺčko je zas Mixit variácia na pečené čaje a je rovnako skvelý ako horúci, tak aj vychladený.  Základom sú síce jablká, ale budete sa diviť, ako si v horúcej vode rozumejú s bazou, čučoriedkami a ďalšími voňavými a samozrejme čisto prírodnými ingredienciami.

Mixitea – Jabĺčko, 110 g na mixit.sk za 6,19 €. Zloženie: jablká 50 %, baza 20 %, červená repa 5 %, kvety nevädze, šípky, prírodná aróma, čučoriedky. 

Doktor zo sveta čajov

Ak vás žiadna zo spomenutých zmesí neoslovila, zavolajte doktora. Ale nie toho v bielom plášti. Tento je od Mixitu a volá sa Dr.Honeybush. Ide o prvú pomoc takmer na všetko. Táto zmes má totiž protizápalové a antibakteriálne účinky. Čaj Honeybush je niekedy prezývaný aj ako medový ker a je to akýsi princ medzi čajmi. V Mixitea sa kombinuje so zázvorom, ktorý ešte znásobuje jeho blahodarné účinky. Predstavuje teda ideálny čaj na jesenné mesiace, kedy treba posilniť imunitu.

Mixitea – Dr. Honeybush s korením & Zázvor, 115 g na mixit.sk za 8,29 €. Zloženie: honeybush 70 %, zázvor 15 %, pomarančová kôra 10 %, kardamóm semeno, škorica, prírodná aróma, červené korenie, kvety pomarančovníka.

Všetky čaje od Mixitu spoznáte samozrejme na prvý pohľad podľa typických tubusov, trochu šialených názvov a hlavne neprekonateľnej chuti. Ako pri všetkom v Mixite, sú aj nové čaje trochu iné ako ste zvyknutí a navyše sa jednoducho skvele hodia k Mixit müsli raňajkám.

foto: Mixit

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu