Súťaž Zlaté nožnice

0
2506

Veľtrh krásy Interbeauty je zárukou najnovších trendov v oblasti skrášľovania a sezónne prináša nielen ponuku kozmetických výrobkov a služieb, ale aj skvelý sprievodný program plný prestížnych súťaží.

Jednou z nich je aj súťaž s názvom Zlaté nožnice, ktoré sú kaderníckym Oscarom pre najšikovnejšie začínajúce, ale aj skúsené talenty. Tie sa každoročne schádzajú z celého Slovenska a okolitých krajín, aby si zmerali svoje zručnosti v rôznych kategóriách.

Už 3. októbra sa v bratislavskej Inchebe uskutoční 5. ročník, ktorý sa opäť zaradí medzi špičku profesionálnych súťaží v oblasti krásy. Primárne je určený znova študentom stredných odborných škôl, no pre ročník 2019 je otvorená aj kategória pre dospelých účastníkov. Za celou myšlienkou spájať ľudí s rovnakou vášňou stojí mnohonásobný majster Polat Elalmis, ktorý je rovnako aj zakladateľom súťaže Zlaté nožnice.

Samotná súťaž bude tento rok pozostávať z troch hairstylových kategórií v témach: Trend cut, dámsky trendový strih na nadchádzajúcu sezónu, komerčný svadobný účes a moderný pánsky strih, ktorý bude voľnou témou bez kritérií. Vizážisti si ako každý rok zmerajú sily v inej téme líčenia a tento rok sa popasujú s rajskou záhradou Eden.

Ďakujeme partnerom

Všetkých účastníkov bude hodnotiť odborná porota zložená z profesionálnych kaderníkov a vizážistov, a to podľa medzinárodných kritérií OMC (Organisation Mondiale de la Coiffure). Porota ročníka 2019 bude zložená zo 14 slovenských i zahraničných profesionálov a dôraz budú klásť hlavne na dodržiavanie bezpečnosti pri práci, techniku predvedenia, strih nožnicami, celkovú kreativitu a finálny styling.

Porota sa stretne ešte pred samotným podujatím v hoteli Park Inn by Radisson Danube, kde si prejdu ako presne budú hodnotiť, aby vybrali naväčší tohtoročný talent. Hotel ako partner projektu zabezpečuje aj ubytovanie pre zahraničného hosťa a porotcu Michala Zapoměla.

Absolútny víťaz si za svoj výkon právom odnesie takzvaného „kaderníckeho Oscara” v podobe sošky zo skla od Art Glass Park, nožníc z japonskej ocele od Be gentleman, auto na mesiac od spoločnosti IMPA, celoročný pitný režim od Royal Water a pripravené sú aj ďalšie atraktívne ceny od partnerov podujatia.

Pre návštevníkov bude pripravený bohatý program, ktorým bude prevádzať sympatický Valér Ferko a zlatým klincom programu bude hudobné vystúpenie ADissa a Šortyho.

Či už sa prihlásite ako súťažiaci alebo prídete podporiť svojho hairstylistu či vizážistu, určite zažijete skvelý deň plný najrôznejších vlasových kreácií na svetovej úrovni, nabitú atmosféru a konkurenčný boj tých najlepších talentov.

foto: ZN

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu