Nanorúška zachytia 99,9 % vírusov. Dostupné sú už aj na Slovensku

0
947

Nanovláknové rúška sú vyrobené z vlákien tisíckrát tenších ako vlas. Neprepustia baktérie ani vírusy, napriek tomu nerobia problémy pri dýchaní dokonca ani astmatikom či kardiakom a ochranu poskytujú počas celého dňa.
Na začiatku príbehu nanorúšok bol snaha vytvoriť vysoko priedušný materiál, vhodný na zdravotnícke náplaste a kozmetické masky. Pandémia však zmenila plány a dnes autorka prevratného nápadu vyrába nanovláknové štruktúry, ktoré odfiltrujú až 99,9 % vírusov a baktérií.
NANO Lady z Liberca

Marcela Munzarová, konateľka firmy Nano Medical s. r. o., dcérskej spoločnosti Triola, je uznávanou osobnosťou nanopriemyslu doma aj vo svete. Prezývku „Nano lady“ vyslovujú jej vedeckí kolegovia s patričnou úctou a rešpektom. Táto dáma totiž stojí za vývinom unikátneho materiálu AntiMicrobe Web R, pôvodne určeného na prekrývanie rán či ako materiál na kozmetické masky. Nečakaný celosvetový vývoj a následný nedostatok ochranných prostriedkov však zmenil pôvodný zámer a vyše 18-mesačný projekt sa zameral na výrobu materiálu pre nanorúška a filtre. Jeho vysokú kvalitu potvrdili uznávané laboratóriá Nelson Labs v USA, ktoré ho ocenili certifikátom VFE Viral Filtration Efficiency.
O projekt Marcely Molnárovej je záujem aj v Taliansku, Nemecku či v USA.

Účinná ochrana zdravia z Trioly
Nanovlákno, z ktorého je AntiMicrobe Web R vyrobený, je tisíckrát tenšie ako vlas. Z neho sa vyrábajú funkčné rúška NANO Med Clean so špeciálnym nanofiltrom, ktorý zachytí viac než 99,9 % vírusov a baktérií, teda aj koronavírus a funguje po celý deň. Materiál je pritom vysoko priedušný, takže s NANO Med Clean nepociťujú diskomfort ani tí, ktorí majú problémy s dýchaním či kožné problémy.

Funkčné rúška NANO Med Clean
Vysokoúčinné nanorúška ponúka tradičný český výrobca spodnej bielizne a plaviek Triola, ktorého výrobky sú charakteristické svojou kvalitou a funkčnosťou. Nanofilter, ktorý sa sa nesmie dezinfikovať, prať ani sterilizovať či vyvárať, sa vkladá do rúška z čistej a odolnej bavlny, vhodnej aj na vyvarenie. V Triole ho dostanete v bielej, čiernej, modrej, fialovej, hnedej, sivej, púdrovej a tmavoružovej farbe a vo veľkostiach S/M a L/XL. Už čoskoro by sa na trhu mali objaviť aj jednorazové nanorúška. Svoje zdravie a zdravie svojich blízkych môžete teraz chrániť ešte účinnejšie. Stačí si objednať nanorúška z Trioly.
Účinný nanofilter sa vkladá do sterilizovateľného bavlneného rúška.

foto: Triola

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu