Naplánujte si rodinný výlet na rakúsky zámok Eckartsau

0
512
zámok Eckartsau

Obľúbená cyklistická trasa Donau – Radweg, vedie aj popri barokovom zámku Schloss Eckartsau. Leží len niekoľko kilometrov od Bratislavy, takmer v strede trasy medzi Viedňou a Bratislavou. Kedysi bol zámok obľúbeným miestom pre jeho malebnú polohu v divokej prírode i preto, že vtedajšia šľachta si rada prišli oddýchnuť na poľovačku, v srdci národného parku Dunajské luhy.

Počiatky Eckarstau pochádzajú z 12. storočia. Zámok Eckarstau bol kedysi cisárskym poľovníckym zámkom. Dnes je súčasťou Národného parku Dunajské luhy a spravujú ho rakúske štátne lesy. Autorom stavby bol Fischer von Erlach d. J., dvor zámku staval Viktor Siedek, cisársky poradca pre stavby.

Dnes je zámok Eckartsau vyhľadávaným miestom oddychu. Má nádherný, obrovský park, prístupný verejnosti. Občerstvenie návštevníkom poskytuje tunajšia kaviarnička s terasou na nádvorí zámku.

zámok Eckartsau

Tohtoročná letná turistická sezóna zámku začala už koncom marca. Novinkou tejto sezóny je nové prírodné ihrisko „Dar stromov“, na ktorom sa deti hravou formou naučia mnohé o stromoch, lese a prírode.  Vytvorili ho z prírodných materiálov a v dizajne, ktorý kopíruje prírodu okolo zámku.  Počas sezóny sa tu rodiny s deťmi na jednom mieste hravou formou dozvedia veľa o prírode i o živote v nej, o živočíchoch, stromoch a to kombináciou zážitku, zapojenia motoriky, pohybu aj emócie.

V zámku a zámockom parku sú plánované zaujímavé prehliadky od mája až do októbra. 7. mája, 4. júna., 2. júla, 6. augusta, 3. septembra a 1. októbra dokonca so slovensky hovoriacim sprievodcom.

zámok Eckartsau

Medzi obľúbené podujatia na zámku patria hudobné aktivity. Koncert na zámku Eckartsau – Schlosskonzerte Eckartsau s názvom „Časy leta“ – sa bude konať od východu slnka až po poludnie a následne pri západe slnka v dňoch 30. apríla, 7., 14. a 21. mája 2023.  

Dátum 11. júna si zapíšte láskavo do kalendára! V zámockom parku sa bude konať obrovská slávnosť – festival pre rodiny s poetickým názvom„Zelená letná nálada“. Festival sa skladá z plného priehrštia hudby, kulinárskych dobrôt, hier a zábavy pre malých i veľkých.

Ďalšie informácie o aktivitách na zámku nájdete na www.SchlossEckartsau.at i na www.kamkam.eu

zámok Eckartsau
zámok Eckartsau
Schloss Eckartsau

Foto:  Schloss Eckartsau

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu