Pokiaľ si vyberáte nohavice len podľa toho, či vás na prvý dojem oslovia, nerobíte najlepšie. Vaše rozhodnutie by mali ovplyvniť viaceré kritériá. Medzi tie rozhodujúce nepatrí len vizuál či veľkosť, ale významnú úlohu tu zohráva aj strih a celková dĺžka nohavíc.

Síce vám môžu sedieť dokonale, ale nemusíte sa v nich cítiť pohodlne. To platí aj pri komfortnej voľbe pánskych nohavíc, ktoré na vás môžu zase nepekne visieť. Ako docieliť, aby ste sa cítili pri ich nosení príjemne, nič vás neobmedzovalo a zároveň ste dodali vášmu outfitu želaný efekt?

Neprerátajte sa s veľkosťou
Máte stanovenú veľkosť a podľa nej si vždy volíte? Možno ste mali doteraz šťastie alebo ste už zistili, že táto univerzálna tabuľka veľkostí niekedy neplatí. Aj pri vašej stálej veľkosti sa môže stať, že narazíte na úplne iné číslovanie. Nemá význam kupovať nohavice, ak ich priamo na mieste ani nevyskúšate. Určite nechcete prísť domov a zistiť, že sú vám tesné alebo priveľmi padajú. Nepodceňujte výber veľkosti a vyskúšajte ich viacero. Odporúča sa najprv siahnuť po vašej stálej veľkosti a podľa toho či sú vám tesné alebo voľné zvoliť o príslušné číslo viac alebo menej.

Rozhodujúci je aj ich strih
Čo sa týka strihu pánskych nohavíc, tu tiež je vhodné vedieť, aké nohavice sa hodia k vašej postave najlepšie. Slim strih je užší a ideálny najmä pre tých, ktorí chcú postavu zvýrazniť, no netúžia po priveľmi obtiahnutých nohaviciach. Ich výrazným prvkom je postupné zužovanie smerom od stehien nadol. Regular nohavice sú zase ideálnou voľbou na každú príležitosť a typické sú svojím rovným strihom a štandardnou výškou pásu.
Výber pánskych nohavíc sa však nekončí len pri ich širšom alebo užšom strihu, ale voliť by ste si mali aj podľa toho, kde začínajú. Kým nižšie posadené nohavice sa tešia z čoraz väčšej obľuby, u tých vyššie posadených možno taktiež nájsť viacero výhod. Pánske nohavice začínajúce vo výške pása vás dokonale opticky predĺžia. Po takomto spracovaní by mali siahnuť jednoznačne najmä muži s krátkymi nohami. Podstatnou výhodou vyššie posadených nohavíc je aj fakt, že priveľmi neskĺzavajú. Pri ich nosení určite oceníte, že sa vám nebude vyťahovať košeľa a vy si ju nebudete musieť neustále upravovať.

Dĺžka je taktiež kľúčová
Súčasné nohavice sa oproti tým z predošlých rokov líšia. Jedným z výrazných rozdielov je ich krátkosť. Kedysi boli nohavice natoľko dlhé, aby nebolo vidno ponožky. Dnes si muži často doprajú aj kratšie prevedenia, no treba brať do úvahy, že nie vždy každému sadnú. Pokiaľ sa chcete vyhrať s farebnými ponožkami, kratšie nohavice s úzkym strihom budú ideálnou voľbou, ako docielite, že si ich každý všimne.
Popracujte na odstránení nedostatkov
Krčia sa vám nohavice na stehnách? Zakúpte si tie o jednu veľkosť väčšie a túto nezrovnalosť určite odstránite. Ak sa pri nosení nohavíc cítite nepohodlne, potom to nie sú tie správne. Ideálne nohavice by vám mali byť dostatočne voľné a pohodlné, aby vás neobmedzovali pri pohybe. Okrem voľnosti by mali perfektne sedieť v páse. Ak patríte medzi tých, ktorí majú večne niečo po vreckách, skúste tieto veci eliminovať len na tie nevyhnutné. Priveľmi preplnené vrecká totiž nikdy nebudú dobre vyzerať.
Existuje viacero štýlov pánskych nohavíc a je len na vás, aké si vyberiete. Určite by ste však pri kúpe mali zohľadniť nielen ich veľkosť, ale aj strih a dĺžku. Pokiaľ vás ohúria nohavice visiace na vešiaku alebo uložené v polici, to ešte neznamená, že vyniknú aj na vás. Každý kus oblečenia by ste si mali najprv vyskúšať, ideálne vo viacerých veľkostiach a strihoch a podľa toho sa rozhodnúť, ktoré vašej postave ulahodia.

foto: budchlap.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu