Tlačíte čoraz väčšie množstvo dokumentov a okrem pravidelnej kúpy papiera pomerne často vymieňate aj toner. Už dlhšie však uvažujete o znížení nákladov a chcete tak urobiť práve pri toneroch. Pre ktorú verziu sa ale rozhodnete?
Každý sa už neraz zamýšľal nad efektívnym riešením tlače. Všetci totiž vieme, že nejde o lacnú záležitosť a že aj o niečo lacnejší variant náplne nemusí nijako strácať na kvalite a celkovej výdrži. Pokiaľ sa vám výdavky nedajú znížiť v spotrebe papiera a nemôžete nijako obmedziť ani frekvenciu tlače, riešenie ponúkajú kompatibilné verzie tonerov alebo ich repasované alternatívy.

Niet nad originalitu
Originálny toner nájdete u konkrétneho výrobcu tlačiarne. Pokiaľ teda zháňate napríklad tonery do BROTHER DCP-L2532DW, išlo by o náplne pod príslušnou značkou BROTHER. Daný výrobca garantuje absolútnu záruku kvality. Nakoľko ide o originálny toner, ktorý je priamo určený pre konkrétny typ tlačiarne danej značky, nastáva len minimum prípadov reklamácie. Pri tomto type sa nemusíte obávať ani poruchovosti prístroja, pokiaľ toner totiž správne vymeníte a patrične aj umiestnite, nič tlačiarni nehrozí. S vysokou kvalitou stúpa však aj cena a väčšia časť kupujúcich siahne skôr po lacnejších prevedeniach.

Lacnejšia alternatíva
Alternatívny toner predstavuje kompatibilnú verziu originálu. Zväčša sa výrobca líši, no pokiaľ daný toner vyberáte zodpovedne, rozdiely sú takmer minimálne. Ak však natrafíte na neosvedčeného výrobcu, toner tomu bude aj vypovedať. Nielenže nemusí spĺňať potrebné technické parametre, ale môže byť nevhodný aj po zdravotnej stránke. V prípade lacnejšej alternatívy nepreplácate originálnu značku a okrem porovnateľnej kvality tlače s originálnym tonerom oceníte aj nízku poruchovosť. Pri výbere tonera sa odporúča pátrať po certifikátoch a recenziách ku konkrétnemu výrobku.

Znova použitý toner
Tento typ tonera sa líši od originálneho tým, že je len opätovne naplnený. Ak sa budete držať podobných kritérií ako u vyššie uvedených typoch tonerov, takýto recyklovateľný typ nijako vašej tlačiarni neuškodí. Renovácia predstavuje výrazne nižšiu cenu, no pokiaľ siahnete po amatérskom naplnení, riskujete celkové poškodenie tlačiarne možným únikom prášku.
Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ, tonery značky TonerPartner sú absolútnou zárukou kvality a pre vašu tlačiareň predstavujú maximálnu bezpečnosť. Či už stavíte na originál, jeho lacnejšiu alternatívu alebo sa rozhodnete pre jeho recyklovanú verziu, výber je len na vás.

Zdroj foto: antpkr / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu