Keď na muža príde druhá puberta! Čo s ním?

Ženy do tridsiatky to asi poznajú len z rozprávania, prípadne to prežili s ich otcami, vydaté dámy nad 40 rokov o tom však môžu kvetnato rozprávať. Je to tak. Muž má dve puberty. Nie je to zákonité a nie každý ňou prejde. My vám prinášame rady, ako sa pri ňom vtedy nezblázniť.

Muž po štyridsať päťke často prestáva podávať tie výkony, na ktoré bol zvyknutý. Má pocit, že pre partnerku prestávať byť zaujímavý. To však vôbec nemusí súvisieť iba s jeho sexuálnou výkonnosťou. Často je to aj o tom, že muž nedokáže zabezpečiť toľko a také prostriedky, ako zabezpečoval a na čo si žena za roky spoločného života zvykla. A život tak prejde do stereotypu a vytratí sa vzájomný pozitívny záujem. Preto muž hľadá nové podnety. Podnety, kde uznanie a obdiv môže získať.

Tetovanie a červená hlava

„Môj otec mal veľmi výraznú druhú pubertu a bolo vtipné sledovať to. Ja ako jeho dcéra som šla do puberty tiež, tak som bola rada, že v tom nie som sama,“ smeje sa naša čitateľka Michaela. „Okrem toho, že chcel neustále cestovať a asi dobiehať to, čo zameškal, dal si svoje prvé a posledné tetovanie. A nie hocijaké. Nechal si vytetovať rovno čerta. Potom sa mu už asi nepozdával jeho účes, tak sa ostrihal na tri milimetre a neskôr si to nechal zafarbiť načerveno,“ hovorí Michaela.

Psychológ Dr. Tibor Hrozáň hovorí, že byť potvrdzovaný vo svojej hodnote a schopnosti je vrodená potreba. Takzvané uspokojovanie narcistických potrieb. Psychicky zdravý človek ich má a aj ich musí mať napĺňané. 

Muž si len potrebuje dokázať svoju hodnotu

A čo ak má žena doma muža s druhou pubertou? Toto radí Dr. Hrozáň:

Skúšať myslieť na to a aj reálne prinášať to, kvôli čomu ide za druhou.

Dokazovať si silu a odvahu zdolávaním nejakého dobrodružstva.

Dať partnerovi uznanie, ocenenie, obdiv, utvrdzovať ho v jeho hodnote.

Ak to žena dokáže pre svojho partnera robiť, potom je menší predpoklad, že by si dokazoval svoju hodnotu niekde inde.

by Diamond

foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu