Niektoré ženy pri sexe plačú. Pýtali sme sa, prečo je to tak

Možno je to aj váš prípad. Často sa to stáva ženám alebo dievčatám, ktoré prežívajú svoj prvý sex. Sú dojaté, rozcitlivené a väčšinou zamilované. Nevedia, čo majú čakať a zrazu sa pristihnú, že im pri tom tečú slzy. Nejde však len o prvý sex. Čo to spúšťa?

Nie je to vôbec bežné, ale ani úplná zriedkavosť. Sú ženy, ktoré sex prežívajú tak, že pri ňom plačú. Mnohých mužov to však môže rozhodiť a často len nechápavo krútia hlavami. Psychológ Dr. Tibor Hrozáň to vysvetľuje duchovnom.

„Sex a pohlavný styk medzi mužom a ženou je záležitosť jednak telesná a jednak aj duchovná. Myslím, že duchovnými bytosťami sme všetci, aj keď to duchovné v dnešnej spoločnosti je u mnohých úplne ignorovaná skutočnosť. Že svet má svoj duchovný rozmer a svoju duchovnú podstatu si v tejto dobe a v tejto kultúre neuvedomujeme,“ hovorí.

Skrátka podľa neho tak ako všetko, aj pohlavný styk prežívame naplno citovo a duševne. Je to hlboko mystická a pôvodne život dávajúca aktivita. Akt tvorenia života. Ovplyvňuje ho nielen fyzika našich tiel a mechanika našej činnosti, ale je súčasťou duchovnej mystiky života. A v nej čas a priestor má iné súvislosti. To všetko má vysvetľovať aj dojatie žien pri sexe.

„Keď sa žena ponorí do sexuálneho aktu a ak je dostatočne citovo pri tom otvorená, otvára sa nielen pre partnera, ale aj pre všetko to, čo sa pre ňu v duchovnom svete cez túto činnosť otvára. Pre všetko to, čím je jej ženskosť na duchovnej rovine napĺňaná. Pre jednu je tam radosť a spokojnosť, veľkosť a dôležitosť, pre inú bolesť, strach či prázdnota,“ dodáva Dr. Hrozáň.

Mysticky a duševne viac založené ženy prežívajú sex inak ako napríklad pragmatičky, ktoré sa tým takto nezaoberajú. Hanbiť sa za to, ale rozhodne nemusíte. Pokiaľ sa váš sex nemení na slzavé údolie a váš partner vám nemusí každé dve minúty podávať vreckovku. Medzi, ktoré patríte vy?

by Andrea L.

foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu