Dokonalé rodičovstvo ani dokonalé manželstvo neexistuje

0
588
jaro Bekr Na toto vás nikto nepripraví

O tom, ako zvládať deti a udržať si skvelé manželstvo vtipne glosuje tanečník Jaro Bekr v knihe Na toto vás nikto nepripraví: Zápisky otca.
Časť zisku z knihy bude poskytnutá neziskovej organizácii Jeden rodič. 

Tanečník a choreograf Jaro Bekr tvrdí, že počtom detí sa láska nedelí, ale násobí. No nemyslel si to vždy. Skôr ako sa mu narodili deti Zarka a Leo nevedel o rodičovstve nič. Naivne si myslel, že na otcovstvo sa dá pripraviť. Že existuje akýsi manuál. No rokmi skúseností zistil, že neexistuje dokonalé manželstvo, ani dokonalé rodičovstvo. V oboch prípadoch sa učíme na vlastných chybách a krôčik po krôčiku objavujeme model, ktorý bude fungovať.

Vo svojej novej zábavnej knihe Na toto vás nikto nepripraví: Zápisky otca sa delí s ostatnými rodičmi o svoje skúsenosti a chyby, ktoré sprevádzali jeho prvé rodičovské roky. Spoločne s manželkou, herečkou Monikou Hilmerovou, patria k najstabilnejším párom v slovenskom showbiznise. Nechajme sa prekvapiť, čo kniha prezradí a ako nás namotivuje k tomu byť lepšími rodičmi.

Jaro Bekr sa spoločne s vydavateľstvom Ikar rozhodol, že 4 % z predaja knihy budú poskytnuté na podporu neziskovej organizácie Jeden rodič, ktorá pomáha osamelým rodičom. 

Choreograf a tanečník Jaro Bekr je už pár rokov aj otec dvoch detí – Zary a Lea. O zážitky s nimi sa (už pred ich príchodom na svet) delil s verejnosťou na sociálnych sieťach a v úspešnom blogu v časopise, teraz tieto zápisky vydáva knižne. Nevynecháva ani svoju manželku Moniku Hilmerovú – sú v tom spolu. Autenticky, svojským jazykom a hlavne s humorom opisuje, ako sa rodičovská zodpovednosť a zároveň nedokonalosť prejavuje v praxi. Ako vnímajú svet deti aj čím obohatili ten jeho. Keď sa mal narodiť Leo, bál som sa, lebo som si nevedel predstaviť, že keď Zarku tak strašne milujem, ako to bude s láskou k nemu. Ako budem tú lásku deliť, či nedostane niekto z nich väčší diel lásky… Hlupák, nevedel som, že počtom detí sa láska nedelí, ale násobí.


Jaro Bekr sa venuje tancu od svojich sedemnástich rokov. Tanec vždy miloval, navštevoval tanečnú aj diskotéky. Založil tanečnú skupinu SPIN, ktorá vznikla po rozpade formácie Gumení chlapci. Po čase sa skupina síce rozpadla, ale v roku 2000 znova ožila a odvtedy ju neprestajne vedie Jaro Bekr. So skupinou si zahrali nielen v reklamách, ale podieľali sa aj na príprave rôznych programov pre slovenské aj zahraničné televízie. Tancu sa chce venovať čo najdlhšie. Venuje sa choreografií a má niekoľko tanečných skupín.

www.ikar.sk

Foto: Juraj Štefanovič

Audio ukážku z knihy číta Dado Nagy: https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-na-toto-vas-nikto-nepripravi-jaro-bekr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu