Nízky budget? Žiadny problém pre luxusný výlet

Nehľadajte obmedzenia tam, kde neexistujú. To, že nie ste zrovna milionár ešte neznamená, že si nemôžete dopriať pekný výlet…

Ak máte tento mesiac hlbšie do vrecka, nemusíte sedieť doma. Hlavne v peknom počasí. Máme pre vás typy a triky na lacný výlet za málo peňazí, no získate ním veľa.

HROMADNÁ DOPRAVA

Ušetríte na benzíne. Dopravné spojenie je dnes výnimočné. Ak napríklad cestujete pravidelne, možno máte zakúpený aj mesačný lístok na vlak, poprípade „električenku“. Prečo to nevyužiť aj pri výlete? Vyberte si lokality, ktoré „pasujú“ pre vaše zakúpené dopravné karty. A keď žiadnu nevlastníte, cestovanie hromadnou dopravou je možno menej pohodlné, ale aj tak úspornejšie. Výhodou je, že mnohé spoje vás zavedú presne na miesto výletu. Ušetríte stres zo šoférovania a hľadania trasy. Cestu autobusom a vlakom si užijete bez nervov, môžete si vypiť aj to malé pivo, či len tak trocha vína. Nie po ceste, ale napríklad na mieste cieľovej destinácie. Aj tá pohodová káva možno lepšie padne, ak nemusíte myslieť na cestu späť a na vyčerpávajúce šoférovanie. Na to sa musíte sústrediť. To je niekedy ťažké, predovšetkým po dlhšej túre v lese. Ak ste si zvolili práve výlet v prírode.

OBČERSTVENIE SO SEBOU

Malý snack dobre padne. Predovšetkým, ak ste sa vybrali do terénu na celý deň. Nemusíte chodiť na obedy, či večere. Pobaľte si svoju dobrotu do vaku a idete. Ste bez starostí. Zoberiete si, čo vám chutí. Výhoda spočíva i v tom, že nemusíte hľadať miesto, kde sa najesť a nakoniec vám miestna kuchyňa ani nezachutí. Je po pôžitku z dobrého jedla, aj po eurách navyše.

POHODA NA „DEKE“

Ak chcete už naozaj ušetriť, kúpte si to svoje malé „pivko“ v miestnom obchode. Alebo si zoberte svoje „latéčko“ so sebou do prenosnej termosky. Usaďte sa v prírode, či pri vode. Ľahnite si na deku, vychutnávajte pekné počasie. Popri relaxovaní si dajte dúšok zo svojho drinku a ste na minime výdajov z financií, no na MAXIME spokojnosti z výletu.

„Za málo peňazí, veľa muziky“. Cestujte s WomanMan magazin „nízkonákladovkou“. Užite si pohodu a pokoj, sviežosť a objavovanie nových miest bez markantného zásahu do rozpočtu.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: tumblr.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu