Veľa ľudí je stále zmätená o tom, čo  „Camp-Tábor „vlastne v móde znamená. Bola to téma tohtoročného Gala (6. máj 2019) v Metropolitnom múzeu v New Yorku, najväčšej módnej ročnej udalosti. Ale akonáhle vstúpite do MET a pozriete si výstavu kostýmového exponátu, hneď je všetko jasné, že móda je najlepšia, keď to nebudete brať príliš vážne.

Cez viac ako 250 objektov zo sedemnásteho storočia po súčasnosť poskytuje pohľad, že móda slúži ako zábavná forma úniku, vyjadriť a zachytiť akékoľvek časové obdobie v kultúre. Výstava, ktorá skúma prvky irónie, humoru, paródie, pastiche (pastiš, napodobenina), divadelnosti, ktoré sú vyjadrené v móde.Výstavné vitríny-250 objektov dámskeho a pánskeho oblečenie, sochy, maľby a kresby zo 17. storočia po súčasnosť expozície.

Medzi dizajnérmi sú Alexander McQueen, Christian Dior, Cristóbal Balenciaga, Jean Paul Gaultier, Jeremy Scott, John Galliano, Marc Jacobs, Thom Browne, Viktor & Rolf, Vivienne Westwood, Virgil Abloh – Louis Vuitton, Gucci.


Je to pastva pre oči od dráhy runway až k MET. Kultúrna konverzácia, ktorá je často zamietnutá ako prázdna ľahkomyseľnosť. Skutočne veľmi sofistikovaná kombinácia vysokej umeleckej a popovej kultúry. Výstava beží od 8.mája do 9.septembera 2019, Met múzeum New York

Text a foto: Elena Fedorková

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu