Novinka od Mixit: chrumkavé praclíky v troch príchutiach a jednom mixe

0
940

Praclík je tradičný druh pečiva, rozšírený už od stredoveku v rámci strednej Európy. Ale svoje miesto má aj v dvadsiatom prvom storočí, ako neúnavne dokazuje český Mixit, ktorý ho do svojho chrumkavého sortimentu zaradil hneď v štyroch variantách.

Začalo to celkom nevinne namočením praclíka do čokolády so slaným karamelom. Potom, čo sa strhlo gurmánske šialenstvo napadlo inovátorov z Mixitu, že by si praclíky zaslúžili príchutí viac. Pretože ako je známe, čím viac maškrtenia, tým lepšie.

A tak vznikli ďalšie dve skvelé varianty: Jogurtová čokoláda s jahodami a Mliečna čokoláda. Nebol by to Mixit, keby nevyrobil tiež mix praclíkov, a v jednom tubuse sa tak zišli praclíky v horkej čokoláde, v mliečnej čokoláde a v jogurtovej čokoláde s jahodami.

Ružové praclíky s príchuťou Jogurtová čokoláda s jahodami ukrývajú pod vrstvou bielej čokolády s jogurtom dozlata vypečený praclík so štipkou soli. Celé kúzlo korunuje jahodový prach. Mixit ochutnávači odkazujú, že súznenie jahôd, jogurtu a čokolády pripomína chuť jahodovej zmrzliny a  praclík to je ako zahryznutie do zmrzlinového kornútku. Ale rozdiel, vďaka ktorému si praclíky zamilujete viac, je práve v tej malinkej štipke soli.

Mixit praclíky – Jogurtová čokoláda s jahodami, 250 g zoženiete na mixit.sk za 7,49 €. Zloženie: biela čokoláda s jogurtovou príchuťou 63 %, praclíky solené 32 %, prášok z mrazom sušených jahôd 5 %.

Na začiatku bol pekne vypečený, jemne solený a chrumkavý praclík. A potom prišiel na rad vpád do čokolády. A potom? Potom zostal len prázdny tubus. Bez palmového oleja a bez umelých aróm, v Mixite vedia vyrábať naozaj hriešne dobroty, pri ktorých však nemusíte ani trochu upokojovať svedomie. Trebárs ako podarené Mixit praclíky – Mliečna čokoláda.

Mixit praclíky – Mliečná čokoláda, 250 g zoženiete na mixit.sk za 5,79 €. Zloženie: biela čokoláda s jogurtovou príchuťou 63 %, praclíky solené 32 %, prášok z mrazom sušených jahôd 5 %.

Praclíky v slanom karameli netreba dlho predstavovať. Pretože s touto lahôdkou je vynikajúce takmer čokoľvek. Vďaka ich úspechu vznikli ďalšie príchute a skutočnosť je taká, že v Mixite majú čo robiť, aby stihli dopĺňať zásoby.

Mixit praclíky – Slaný karamel, 250 g zoženiete na mixit.sk za 7,49 €. Zloženie: biela čokoláda s karamelom 65 %, praclíky solené 33 %, leštiaca látka: arabská guma; cukor, med, jedlá soľ.

V Mixite sú zvyknutí, že zákazníci trpia rozhodovacou paralýzou a nedokážu si vybrať. A tiež veeeľmi radi mixujú. Preto vám namiešali senzačný mix čokoládových a karamelových praclíkov. Ak by ste mali vyskúšať len jedno balenie, siahnite po tomto. Nebudete ľutovať. 😉

Mix praclíkov v čokoláde, 250 g zoženiete na mixit.sk za 6,59 €. Zloženie: praclíky solené 33 %, biela čokoláda s karamelom 21,7 %, horká čokoláda 21,7 %, mliečna čokoláda 21,7 %, leštiaca látka: arabská guma; cukor, med, jedlá soľ 0,3 %. V horkej čokoláde kakaová sušina najmenej 49 % a v mliečnej čokoláde najmenej 30 %.

foto: Mixit.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu