Novoročné predsavzatie: Schudnúť. Pomôžeme vám s tým!

0
1367

Nezáleží na tom, či s chudnutím začínate od Nového roka, alebo vo formovaní kriviek pokračujete. Správny čas na domáce fitko je vždy – poďte si ho zariadiť spolu s nami od pohodlného oblečenia až po cvičebné náčinie na precvičenie celého tela!

Aké má byť oblečenie na cvičenie? Určite pohodlné a funkčné, priedušné a savé, no malo by brať ohľad aj na prírodu. Funkčné a pritom udržateľné materiály z prírodných vlákien v bezšvovom spracovaní ponúka aj Tchibo. Rovnako tiež všetko potrebné pre posilňovanie, jógu a meditáciu.  

Balančná podložka Bosu

Na to, aby ste si doma precvičili celé telo, nepotrebujete veľa náradia. Stačí nájsť to správne a hlavne – používať ho. Balančná podložka má hneď niekoľko výhod: 

  • Precvičí svalstvo celého tela, vrátane vnútorných svalov
  • Zaberie málo miesta
  • Na rozdiel od stacionárneho bicykla sa nedá použiť ako vešiak na oblečenie 

Balančné, stabilizačné a posilňovacie cvičenia sa na balančnej podložke cvičia buď na plochej, alebo na vypuklej strane. Stupeň obtiažnosti korigujete pomocou tlaku vzduchu – čím viac je podložka napustená vzduchom, tým ťažšie sú cviky. Môžete na nej stáť, sedieť, ležať a tak posilňovať prakticky celé telo. Bosu podložku vrátane bočných gúm, pumpy a tipmi na cvičenie kúpite na www.tchibo.sk, v kamenných predajniach Tchibo a v Tchibo kútikoch vo vybraných predajniach COOP Jednota v Čadci, Galante, Nitre, Nových Zámkoch a v Prievidzi. 

Balančné cvičenia sú veľmi vhodné najmä ak máte sedavé zamestnanie, tiež pri prevencii a chorobných stavoch ako artritída, osteoporóza, inkontintencia, problémy s vnútorným uchom, Parkinsonova choroba. Osožia aj pri bolestiach chrbta a kĺbov. Vždy sa však poraďte so svojim lekárom. 

Kruh na pilates

Na preťahovacie aj odporovacie cvičenia, na precvičenie svalov rúk, nôh, hrudníka a chrbta je kruh na pilates ideálna pomôcka. Všetky svalové partie s ním efektívne vyformujete podľa pribaleného návodu na cvičenie. 

Výbava na jógu

Ak existuje nejaký šport, pri ktorom by vás nič nemalo tlačiť, je to práve jóga, ktorá sa teší obrovskej popularite. Preto Tchibo ponúka veľký výber maximálne pohodlného bezšvového oblečenia, označeného ako „seamless“. Maximálny komfort pri nosení týchto kúskov však oceníte aj pri iných druhoch športov či pri bežnom domácom nosení. Na zintenzívnenie účinkov jógových pozícií, prípadne na ich pohodlnejšie dosiahnutie sa hodia bloky a tiež tréningový pás. Podložka na cvičenie je samozrejmosť a preto aj tú kúpite v Tchibo. Pre obzvlášť zimomravé tipy má Tchibo v ponuke aj podložku na cvičenie zo strižnej vlny, ktorá fantasticky vyrovnáva teplo, dobre izoluje pred chladom od zeme a je prirodzene antialergická.

DryActive plus

Keď sa stretnete s týmto označením športového oblečenia, môžete si byť istí, že vás nesklame. Je priedušné, dobre odvádza vlhkosť a rýchlo schne, takže je ideálne na akýkoľvek šport. 

Cvičenie je bezpochyby prospešné aj pre budúce mamičky, veď pomáha zmierňovať únavu, bolesti chrbta, opuchy nôh. Pre ženy v tomto krásnom období prichystalo Tchibo špeciálne tehotenské športové oblečenie, prispôsobujúce sa rastúcemu brušku a meniacim sa tvarom tela. 

Pozrite si celú ponuku domáceho fitness na www.tchibo.sk

foto: Tchibo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu