Čím prekvapiť mamu na Deň matiek?

0
796

Deň matiek je oslavou materstva a príležitosťou poďakovať mamám na celom svete za ich obetavú lásku a starostlivosť. V jednotlivých štátoch sveta sa oslavuje tento sviatok rôzne dni v roku, na Slovensku je to vždy druhá májová nedeľa. Tento rok to bude 9. mája.

Kytička a pravidlo VPÚ

Darovať mame kytičku kvetov, nakreslený obrázok či ručne vyrobené dielko je výsadou malých detí, ktoré úprimne a zo srdca ďakujú svojej mame za každodennú pozornosť a lásku. Milé a vtipné poďakovania ako napríklad „Ďakujem Ti, že ma kŕmiš“, alebo „Prajem Ti veľa maminky“ (rozumej: to najlepšie, čo na svete existuje), vyčarujú každej mame na tvári úsmev a sú pre ňu tou najväčšou satisfakciou za každodennú obetu. Keď deti vyrastú, zvyk darovať kvety ostáva, málokto už však kreslí obrázok alebo skladá básničku pre mamu. Ak aj vy rozmýšľate, čo by tento rok mohlo potešiť práve vašu mamu, vsaďte na pomocníkov pre krásny vzhľad. Každá žena sa rada páči, rada sa pekne upraví predtým, než vyjde z domu za nekončiacimi povinnosťami. Bez ohľadu na to, akú krásu jej dala do vienka genetika a ako sa na jej fyzickom vzhľade podpísal čas, krásna môže byť každá žena. Stačí sa držať pravidla VPÚ – mať upravené vlasy, žiarivú a zdravú pleť a úsmev na tvári.

Pre vždy upravené vlasy

Ak má vaša mama dlhšie alebo stredne dlhé vlasy, ocení pomocníčku, ktorá jej vlasy upraví do hladkého účesu, ale aj do rozšafných vĺn – podľa toho, ako sa jej to viac hodí, alebo na aký účes má práve chuť. Takou je žehlička na vlasy a krepovačka 2 v 1 Orava Tenera, ktorá zvládne oboje – aj vyžehliť, aj rozvlniť vlasy. Má keramické platne novej generácie s hladkým, kĺzavým povrchom, čo uľahčuje úpravu účesu a zabraňuje poškodeniu vlasov.

Vytvoriť krásny účes umožňuje aj bez pomoci ďalšej osoby a rešpektuje individuálnu kvalitu vlasov, preto si na nej možno nastaviť teplotu nahriatia keramických platní od 150 do 230 0C podľa toho, či máte skôr jemnejšie vlasy alebo pevné a ostré ako drôty. Rýchlo sa nahreje, už po 5 sekundách je pripravená na použitie. Stojí 24,90 €.

Ak si vaša mama rada upravuje vlasy do bohatých kučier, ale nebaví ju dlho vystávať pred zrkadlom a rada by mala super účes hotový expresne a bez námahy, darujte jej lokňovaciu kulmu Orava K-231. Tá natáča a kulmuje vlasy sama, bez toho že by bolo potrebné krútiť zápästím a namotávať vlasy manuálne. Kučery ňou vytvorené vydržia aj viac dní, vlasy sa nevyrovnávajú po pár hodinách a účes ani po náročnom dni nestratí nič zo svojej pružnosti a krásy.

Navyše, kulma disponuje aj unikátnou technológiou naparovania, vďaka ktorej majú kučery svieži, hydratovaný vzhľad. Vyčaruje perfektné kučery v 3 rôznych smeroch – k tvári, od tváre aj na striedačku. Má 3 stupne regulácie teploty a 3 úrovne časovača pre voľné, pružné aj dlhotrvajúce kučery. V sexi červenej alebo elegantnej čiernej farbe ju kúpite pre svoju maminu za 39 €.

Ak vaša mamina preferuje pri úprave účesu klasiku s bohatými možnosťami využitia, iste ocení multifunkčný kulmofén Orava KF-300 s 5 rôznymi násadcami. K dispozícii má klasický fén, kefu na tvarovanie vĺn, kulmu na kučery, hrebeň pre hladký účes a až 38 mm kefu, ktorá aj jemné a redšie vlasy nadvihne, takže budú pôsobiť plnšie a objemnejšie. Nechýba jej ani tlačidlo studeného vzduchu Cool pre fixovanie účesu, ktorým obyčajne disponujú iba fény.

Stojí len 17,90 €.

Pre zdravú, žiarivú a mladistvo vyzerajúcu pleť

Pleť ako ruža je snom každej ženy. Aj našich mám, ktorým už čas nemilosrdne namaľoval vrásky okolo očí, na čele aj v kútikoch úst. Hoci čas zastaviť nedokážeme, môžeme aspoň zmierniť jeho devastačné účinky a pleti prinavrátiť bez použitia chémie a chirurgických zákrokov sviežejší vzhľad, viac pružnosti, zjemníme vrásky. Pravidelné čistenie pleti, masáž tváre a aplikácia výživných krémov a rozjasňujúcich emulzií sú alfou a omegou na dosiahnutie tých najlepších výsledkov. Maminu potešia dvaja pomocníci od Oravy, ktorí sú určení na každodennú starostlivosť o pleť. Prvým je masážny prístroj na tvár Orava MP-700 skvelý pomocník mini rozmerov a mušej váhy, avšak extrémne zacielený na maximálne dosiahnutie výsledku. Vďaka iontoforéze a vibračnej masáži vyhladzuje vrásky a výživné látky z krémov a emulzií pomáha aplikovať do bazálnej vrstvy pokožky, takže zdvojnásobí ich blahodarný efekt. Pokožku prekrví, rozjasní a rozžiari pleť. Dômyselný dizajn jeho masážnej hlavice v tvare T bol vyvinutý v snahe uľahčiť jeho používanie a maximalizovať očarujúci výsledok. Kúpite ho len za 16,90 €.

Druhým je ultrazvuková špachtlička na čistenie pleti Orava Venera 1. Nech aj vaša mamina na vlastnej pleti spozná, aké pozitívne účinky dokáže mať najmodernejšia technológia – ultrazvuk. Venere 1 jemne a šetrne zbaví vrchné partie pokožky odumretých buniek a hĺbkovo odstráni zo zanesených pórov toxické látky a baktérie, ktoré spôsobujú zapaľovanie pokožky, časté aj pri zmene hormónov počas menopauzy. Pri očiste jemnou masážou stimuluje krvný obeh, aby sa pleť prežiarila do krásy, čo napomáha redukovať vrásky a odstraňovať kruhy pod očami. Pri čistení jemne vibruje, takže očista je niekoľkonásobne účinnejšia a menej náročná ako klasické manuálne čistenie. Hodí sa pre všetky typy pleti a manipulácia s ňou je jednoduchá, zvládne ju bez problémov aj žena po 60-tke. Orava Venere 1 funguje na nabíjateľnú Li-ion batériu, ktorá sa ľahko nabíja cez AC adaptér v elektrickej sieti alebo ju stačí pripojiť k počítaču cez dodávaný kábel. Oravu Venere 1 kúpite vašej mamine ako darček k Dňu matiek za 44,90 €.

Nech sa na Deň matiek rozhodnete svoju maminu potešiť ktorýmkoľvek zo spomínaných pomocníkov Orava, zaručene jej bude na tvári žiariť spokojný úsmev. www.orava.eu

foto: pexels.com / ORAVA.eu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu