OBĽÚBA DORUČOVANIA ZÁSIELOK DO BOXOV NEUSTÁLE RASTIE. Odteraz si môžu aj zákazníci Slovak Parcel Service vyzdvihnúť svoje zásielky v AlzaBoxoch

0
649

Najväčšia  kuriérska spoločnosť na Slovensku Slovak Parcel Service sa spája s Alzou. Od 1. novembra 2021 bude využívať AlzaBoxy ako výdajné miesta na doručovanie zásielok, čím zabezpečí vyššiu flexibilitu a pohodlie pre tých zákazníkov, ktorí si chcú sami prevziať balík. 

„Rozvíjanie výdajných miest, teda Parcel Shopov, je pre nás témou tohto roka. Som veľmi rád, že sa nám podarilo rozšíriť spoluprácu s Alzou, naším stálym klientom, aj v novej oblasti. Slovak Parcel Service má aktuálne viac ako 350 Parcel Shopov a vďaka tomuto spojeniu sa toto číslo výrazne zvýši a naši zákazníci si budú môcť prebrať svoju zásielku komfortne, bezkontaktne a bez časových obmedzení na ešte väčšom počte odberných miest ako doposiaľ,“ vysvetľuje Ján Ťurek, konateľ Slovak Parcel Service

Alza prevádzkuje najväčšiu platformu výdajných boxov na trhu. Za posledný rok sa tento počet strojnásobil. Presahuje už 1500 miest, z toho na Slovensku ich je 440. Cieľom je vybudovať do polovice budúceho roka 3000 AlzaBoxov. Aktuálna doručovacia kapacita na Slovensku je vyše 1,2 milióna balíkov za mesiac. 

Obľúba doručovania zásielok do AlzaBoxov neustále rastie. Teraz takýmto spôsobom zabezpečujeme už každú tretiu objednávku z nášho e-shopu. Naša distribučná platforma je koncipovaná tak, aby sprístupnila priestor aj pre ďalších hráčov z trhu e-commerce. Vďaka napojeniu partnerov, akým je Slovak Parcel Service, získajú spotrebitelia ďalšie boxy, z ktorých si budú môcť vyzdvihnúť online objednávky bezpečne a rýchlo,“ hovorí Jan Moudřík, riaditeľ expanzie a facility managementu Alza.

Slovak Parcel Service je prvou spoločnosťou na Slovensku, ktorá s Alzou nadviazala takúto formu spolupráce. Zvýšený dopyt po kuriérskych službách líder trhu rieši aj modernizáciou doručovacích stredísk. Tými najnovšími sú centrá v Trenčíne a Trnave, ktoré otvorili v posledných mesiacoch. Kuriéri Slovak Parcel Service sa usilujú aj o zníženie ekologickej stopy. Preto do konca roka 2021 vybudujú v trenčianskom a trnavskom areáli aj nabíjacie stanice pre elektromobily, ktoré budú môcť využívať aj zákazníci, keď si prídu vyzdvihnúť zásielku.

Pripravil: Grape PR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu