Oddelené spanie u partnerov? Podľa expertov to má výhody

Viacero výskumov ukázalo, že až štvrtina párov nespáva spolu v jednej posteli.

Oddelené spálne mali bežne manželia v minulosti. Na jednej strane to môže byť zvláštne, vytráca sa intimita, no podľa denníka Corriere della Sera majú na to experti na vzťahy opačný názor. Vidia v tom množstvo výhod.

Partneri sa prebudia spokojnejší

Keď nikto nechrápe, neudrie vás v noci rukou, máte veľa priestoru, nikto vás skrátka neruší. Mnoho partnerov zaspáva v náručí, je to pre nich príjemné, ale čo sa už deje v noci, málokto ovplyvní. Manželský poradca David Bennett spriemeroval, že partneri, ktorí spia spolu sa budia šesťkrát za noc. Tým pádom sa aj často budia frustrovaní a nepokojní.

Nepovinný sex

Keď zaspávate v jednej posteli, je dosť ťažké navodiť nejakú erotickú atmosféru. Podľa sexuologičky Miyho Rifkin tí, ktorí spia oddelene necítia povinnosť pri sexe, ale naopak túžbu po ňom.

Viac si vážia jeden druhého

Človek si bude viac vážiť intimitu, ku ktorej nebude dochádzať každú noc, ale len občas, keď budete chcieť.

Klesne počet hádok

Keď sa človek nevyspí, je nevrlý, má zlý deň a od toho sa aj odvíja všetko ostatné. Potom je viac pravdepodobné, že je partner nepríjemný a vyvoláva hádky.

Čas na seba

Oddelenými lôžkami získate aj čas pre seba. Akýsi vlastný priestor, ktorý podľa experta na vzťahy Chrisa Armstronga, potrebuje raz za čas každý. Dodáva to vraj vzťahu životaschopnosť.

By Diamond, Zena.pravda.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu