Prečo je vždy taká ťažká? Nebude to také ľahké drahá...

Priateliť sa s našou „najlepšou kamarátkou“ je niekedy naozaj ťažké.

To je taký štandard. Patrí jej celý náš život. Máme ho v nej pekne zabalený. Jej hmotnosť svedčí o tom, že niekedy je naozaj ťažký. Počkajte – len niekedy? Ženská kabelka má svoju váhu vždy…

…keby niečo aj keby nič…viac je pre nás vždy ešte viac…

Jednoducho potrebujeme byť sebaisté v každej chvíli. Mať po ruke všetky svoje Must have veci, make us happy. Len tých nevyhnutností je bohužiaľ viac a svoje si potom odnesieme v kabelke.

…prečo je vždy taká ťažká? Táto otázka netrápi nás ženy, no podľa mňa skôr mužov…

Keď ich na malú chvíľu požiadame, aby nám ju podržali – ich zvyčajná otázka znie: „Preboha, čo v nej máš, veď má sto kilov!“. „Ťažký“ život ženy ich dokáže vyviesť z miery. My musíme myslieť na všetko.

…najčastejšie tajomstvá kabeliek…

Tak…v prvom rade nezabúdame na kabelku v kabelke. Táto malá kabelka ukrýva ženské zbrane plné krásy. Líčidlá nevyhnutne patria k výbave každej ženy. Make up, púder, riasenka, rúž… Nielenže chceme byť krásne, ale aj voňavé. Preto ešte pridáme ďalšie gramy. Deodoranty a parfémy. Ženy majú svoje dni – svoje nezastupiteľné miesto majú u nás vložky a tampóny. Od kozmetických radovánok prejdime k praktickým záležitostiam. Nabíjačka na mobil a slúchadlá, to je jasná vec. Niektoré z nás si pribalia aj tablet, poprípade malý notebook. Okrem tejto elektroniky, je pre mňa, ale určite aj pre iné, nevyhnutnosťou klasický diár. A ak je poriadny, tak zaváži určite.

…nech sme suché a vždy v teple…

Tak a teraz príde váha. Skladací dáždnik to je super vec.  Zachráni účes pripravený pre večerné rande, ale aj jemné vlásky do práce. Mimochodom , keď sme pri tých vlasoch, hrebeň alebo kefa na vlasy, je ďalšie Must Have. A čo to teplo? Rukavice, šál a niekedy aj čiapka je ukrytá v útrobách ťažkého ženského života.

…zoznam ďalších veci je nekonečný…

Mobil, peňaženka, púzdro na doklady, kľúče. Niekedy aj náhradné topánky (najčastejšie balerínky na výmenu lodičiek), pančuhové nohavičky, možno aj ponožky a samozrejme fľaša s vodou, či termo pohár na kávu.

VÁHA STÚPA SPOLU S DOBOU

Najnovšie výskumy dokázali, že váha kabelky priemernej ženy má stúpajúcu tendenciu. Počas posledných 5 rokov narástla až o 38%. A to už je čo povedať. S touto skutočnosťou vyliezol na svet výskum financovaný britským internetovým obchodom Asda. V súčasnosti je priemerná váha  ženskej „káaamošky“ 2,5 kg. A pôjde to ďalej do výšin. Predpokladá sa, že počas niekoľkých rokov, predmety, bez ktorých žena neopustí domov, zavážia vysoko nad 3 kg.

Ženský svet to je posilňovanie, najmä keď ho berieme všade so sebou. My vlastne stále na sebe makáme a spaľujeme kalórie! Celý život nesieme ťažké bremeno, ktorého sa však nikdy nevzdáme, lebo ho milujeme. Je naša najlepšia kamarátka – milovaná kabelka!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: www.tumblr.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu