Nežné pokolenie formuje ďalšie generácie. S láskou odovzdáva svoje vedomosti a skúsenosti. Trpezlivou prácou a každodennou snahou robiť svet krajším miestom ukazuje cestu. To si každý rok zaslúži GRANDióznu medzinárodnú oslavu

8. marec je deň, ktorý už 116 rokov patrí oslave Medzinárodného dňa žien. Korene vzniku tohto sviatku siahajú do ulíc New Yorku, kde sa 40 000 krajčírok podarilo urobiť veľký krok, ktorý pozitívne ovplyvnil generácie žien po nich. Za ich odvahu a neúnavnú prácu sa im rozhodla OSN vyhradiť v kalendári špeciálne miesto. Preto je marec ozdobený týmto sviatkom a aj v našich končinách je čo oslavovať. V tento deň patrí úcta a pozornosť všetkým ženám. 

Spomeňte si začiatkom marca na všetky ženy, ktoré vám prinášajú do života radosť. Poďakujte im za ich trpezlivosť, za pokoj a istotu, ktorý do vašich dní vnášajú. Nie nadarmo sa hovorí, že za mnohými úspešnými mužmi a dovolíme si dodať, že aj za projektami a nápadmi stoja ženy.

Vynálezy šikovných žien

Vedeli ste, že na vynájdení a úspešnom sprevádzkovaní základu dnešného WiFi, GPS a Bluetooth spojenia môžeme ďakovať žene? Hedy Lamarr mnohí poznajú ako nádhernú herečku. Pri skladaní hudby pre jeden z filmov prišla spolu s Georgom Antheilom na spôsob, ako rádiovo prenášať a synchronizovať zvuk. Vynález si dali v roku 1942 patentovať a bezplatne ho darovali americkému námorníctvu.

Vďaka za vynájdenie lieku proti malárii a epilepsii tiež patrí žene – Assime Chatterjee. S možnosťami, ktoré ponúkal rok 1944 vyextrahovala z rastlín účinné látky, ktoré sú dodnes základom liečiv proti spomínaným chorobám. 

Aj za plynulosť na cestách vďačíme šikovnej žene. Doprava v roku 1902 počas daždivých dní viazla aj napriek nízkemu počtu áut, pretože čelné sklá áut si vodiči utierali v daždi ručne. V jednej takejto zápche Mary Anderson vymyslela automatický stierač, ktorý si o rok neskôr nechala patentovať. 

Medzinárodný deň žien je však dňom, počas ktorého neoslavuje len veľké úspechy s celosvetovým dopadom. Vďaka patrí miliónom žien po celom svete. Ak im v zhone každodennosti pozabudneme vzdať úctu, tento skvelý deň je na to ako stvorený.  

Oslávte MDŽ s pravým sektom

Na vyjadrenie úcty k ženám a pripomenutie si Medzinárodného dňa žien sa okrem milých slov a kytice jarných kvetov hodí zodvihnúť aj čašu pravého sektu. Svojou výnimočnosťou, nehou farieb a chutí je na to ako stvorený Hubert Grand. Tento štýlový nápoj dodá ôsmemu marcu slávnostný punc. Obdarujte výnimočnú ženu vo svojom živote svojou pozornosťou a strávte s ňou chvíľu v príjemnej atmosfére pri pohári jedného z trojice sektov Hubert Grand. 

Vyberajte Hubert Grand Zero Dosage s bledomodrou etiketou vo fľaši z matovaného skla so sviežou vôňou melónu a limetky a príjemnou osviežujúcou chuťou pre dámy, ktoré si strážia kalórie, Hubert Grand rose medium dry s vôňou plnou lesného ovocia a jemnou lososovou farbou pre tie dámy, ktoré sa rady na svet pozerajú cez ružové okuliare alebo ako darček k sviatku všetkých žien prineste Hubert Grand blanc medium dry, ktorým ulahodíte milovníčkam južanských vôní a chutí s nádychom vanilky a limetky – skrátka ženám, ktoré miestnosť svojou prítomnosťou naplnia ako lúče prímorského slnka. Oslávte Medzinárodný deň žien v spoločnosti žien, ktoré vám dávajú do života tento pocit. Každý z trojice výnimočných Grand-ov nájdete na www.najnápoje.sk

Foto: Hubert J. E.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu