Plánujete si dovolenku? Vieme, na čo netreba zabudnúť

0
2366

Premýšľate nad dovolenkou, ktorou tento rok prekvapíte rodinu, priateľov či partnera? Pripravili sme pre vás kompletný zoznam. Týchto 7 vecí vám nesmie chýbať.

1, kufor

Výber kvalitnej cestovnej tašky netreba podceňovať. Či už uvažujete nad leteckou alebo automobilovou dopravou, svoje súkromie si musíte chrániť čo najviac. Najlepším riešením preto kúpiť cestovný kufor, ktorý si vďaka ľahkej manipulácii a širokej škále veľkostí môžete vziať kdekoľvek.

2, jazykové kurzy

Chystáte sa do krajiny, kde sa potrebujete dorozumieť v cudzom jazyku? V tom prípade je najlepšou voľbou návšteva intenzívneho rýchlo-kurzu pre začiatočníkov, na ktorom vás naučia všetky nevyhnutné frázy a slovíčka. Pre tých z vás, ktorí sa v cudzej reči radi zdokonaľujete priamo na mieste, máme skvelú ponuku. Jazykový pobyt na slnečnej Malte. Navštívte nádherné historické miesta a prístavy a zdokonaľte si svoju angličtinu, ktorá je po maltčine druhým oficiálnym jazykom tejto čarovnej krajiny.

3, dezinfekcia
Opatrnosti nie je nikdy dosť. Ako to už pociťujeme v súčasnosti, dezinfekčné prostriedky sú ďalším must have kúskom na cestách za dobrodružstvom. Čo by nemalo chýbať vo vašej príručnej batožine? Rýchloschnúci dezinfekčný gél, vlhčené dezinfekčné obrúsky a na hotelovú izbu, kvalitné dezinfekčné mydlo.

4, lieky
Bez liekov ani na krok. Najmä tých, ktoré máte na predpis. Čo sa týka voľno predajných, nemali by ste zabudnúť na lieky proti bolesti a teplote, proti hnačke, zápche, páleniu záhy, na cestovnú nevoľnosť a na popáleniny od slniečka. Do cestovnej lekárničky si tiež pribaľte teplomer a leukoplasty.

5, mobilný telefón a nabíjačka
V dobe závislej od mobilných telefónov by asi nikto nechcel zabudnúť svojho verného spoločníka doma. Čestné miesto na našom zozname si zaslúži najmä pre prípady núdze, v ktorých sa môžeme ocitnúť. Ďalším obrovským pozitívom je spojenie s priateľmi a zabudovaný fotoaparát.

6, plán turistických atrakcií
Pri plánovaní turistických aktivít vás internet určite nesklame. Stačí zadať lokalitu, jej najnavštevovanejšie miesta a výlet plný nezabudnuteľných zážitkov môže začať.
Naše odporúčanie: skúste sa na top lokality opýtať miestnych. Ich tipy sú niekedy tie najlepšie.

7, doklady, peniaze a kreditne karty
A samozrejme, najdôležitejšie na koniec. Bez dokladov a peňazí sa z miesta nepohnete. Do batožiny si ich teda vložte ako prvé.

Autor wm
Foto: Pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu