Minulé dva roky boli spoločenské udalosti poznačené zákazmi kvôli pandemickým opatreniam. Kultúrny život sa našťastie opäť vracia do starých koľají a plesová sezóna je doslova za rohom. Ak sa chystáte na ples, určite rozmýšľate, akú róbu zvoliť. Inšpirujte sa trendmi pre tento rok a zažiarte na parkete v štýlovom outfite!

Spoločenská udalosť s pravidlami

Ples je považovaný za formálnu spoločenskú udalosť, ktorej návšteva sa riadi určitým dress kódom. Vo všeobecnosti sa na ples hodia dlhé spoločenské róby, no zvoliť môžete aj šaty, siahajúce minimálne nad kolená. Za absolútne faux pas sú však považované minišaty, či šaty s príliš veľkým výstrihom. Rovnako tak zabudnite na pančuchové nohavice, ktoré sú na ples absolútne nevhodné a porušíte nimi etiketu. 

Rôznorodosť materiálov i strihov

Kedysi sa plesové róby niesli v znamení zamatu a iných ťažkých materiálov. Tomu je koniec. Túto sezónu budú pri plesových šiat prevládať ľahké materiály, transparentné detaily, ale aj stále obľúbená čipka. Na šatách sa objavujú tiež efektné aplikácie ako sú trblietky, kamienky, flitre i perie. Vďaka zdobeniu pôsobia aj jednoduché šaty honosnejšie a pompézne. Čoraz viac sa však aj pri plesových róbach začína skloňovať pojem minimalizmus. Jednoduché strihy, základné farby ako je biela, či čierna pôsobia elegantne a zároveň nerušivo. Postačí vybrať si k ním vhodné doplnky, ktoré celkový outfit podčiarknu. 

Pestrá paleta farieb

Hoci sú čierna, biela, či krémová pri plesových šatách overenou klasikou, siahnuť môžete aj po farebnejších modeloch. Do popredia sa túto sezónu dostávajú veselé a hravé farby. Prevládať bude kráľovská modrá, smaragdová, či cyklámenová farba. Určite však zažiarite aj v žltých, červených, i ružových odtieňoch. 

Štýlová princezná

Módne trendy sa každý rok menia, no princeznovský strih šiat je v kurze každý rok. Korzet zvýrazňujúci postavu a nadýchaná tylová sukňa premenia každú ženu na princeznú. Princeznovské šaty doplňte okázalými šperkmi s kameňmi, či štrasom. Nezabudnite ani na ozdobu do vlasov v podobe štýlovej spony, či korunky.  

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu