Zlatý ležiak Pilsner Urquell je pivo, ktoré určite dobre poznáte. Jeho receptúra a procesy pri varení sa nezmenili už od uvarenia prvého piva v roku 1842. Na prípravu sa používa mäkká plzenská voda s nízkym obsahom minerálov a s ideálnymi pivovarskými vlastnosťami, ktorú nenájdete nikde inde na svete. Jeho jedinečnú chuť zabezpečuje aj slad z najvyberanejších odrôd českého a moravského jačmeňa a prvotriedny chmeľ – Žatecký poloraný červeňák.

Ústredné oslavy 180. narodenín plzenského pokladu sa odohrali v októbri na tradičnom Pilsner Feste, ktorý sa každoročne koná priamo v plzenskom pivovare. Práve v čase, keď tu v roku 1842 sládok Josef Groll uvaril prvý zlatý ležiak. Počas dvojdňových osláv si návštevníci mohli vychutnať bezchybne načapované pivo priamo od českých a slovenských Mastrov Bartenderov alebo sa od tých najlepších dokonca priučiť v škole čapovania. Okrem toho mali možnosť zúčastniť sa aj špeciálnej výročnej prehliadky pivovaru, na ktorej sa dozvedeli viac o postupe výroby a ošetrovania piva. 

Branislav Majzún je nový slovenský Master Bartender

Jednou z priorít značky Pilsner Urquell je posúvanie pivnej kultúry vpred. Práve preto vznikla aj prestížna súťaž Master Bartender. Organizuje sa každý rok s cieľom zachovávania tradičného pivného remesla, ocenenia výčapníkov, ich náročnej práce a tiež s cieľom vzdelávať verejnosť a zvyšovať kvalitu čapovania piva. Víťazom tohtoročného pivného súboja za Slovensko sa stal Branislav Majzún. Pridal sa tak k ostatným držiteľom prestížneho titulu Pilsner Urquell Master Bartender. 

Biela noc spája priateľov

Ďalšou oblasťou, kde je značka Pilsner Urquell pomerne aktívna, je podpora kultúry a umenia. Tento rok začala spoluprácu s projektom Biela noc v Bratislave a v Košiciach. Spolu s podujatím značka oživila ikonický Jalta bar, v ktorom bola pomocou svetelných inštalácií dotvorená kupola starého baru. Ďalšou expozíciou bol laserový tunel, ktorý sa nachádzal v Sklade č. 7 pri nákupnom centre Eurovea. Vyvrcholenie Bielej noci sa uskutočnilo v Košiciach, kde v Kunsthalle značka pripravila unikátnu expozíciu so 104 kinetickými led guľami zavesenými nad bazénom. 

Grape s príchuťou plzenského pokladu

Pivo Pilsner Urquell je neoddeliteľnou súčasťou festivalu Grape už od roku 2018. Tento ročník bol ešte o niečo špeciálnejší. Účastníci mohli navštíviť až 2 zóny, kde si okrem dokonale načapovaného piva v sklenených pohároch užili aj nezabudnuteľné zážitky s tými „pravými headlinermi”. Tými však podľa značky nie sú slávne kapely na pódiu, ale práve kamaráti, ktorí stáli spolu s nimi pod pódiom. Spoločne si tak mohli naplno vychutnať nielen festival, ale aj koncert Tona S a Brančiho Kováča priamo na streche zóny Pilsner Urquell.

K výročiu patrí aj podpora

Pri príležitosti narodeninového jubilea značka Pilsner Urquell zrealizovala aj charitatívnu aukciu so 180 exkluzívnymi hodinkami Prim, ktorá prebiehala od 20. novembra do 7. decembra. Tieto vkusné hodinky nepriniesli úžitok len ich novým majiteľom, ale aj klientom Centra Paraple, do ktorého vyzbieraná čiastka z aukcie poputovala. 

Pripravila: Patrícia Rybárová, Foto: archív Pilsner Urquell

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu