Včelárska záhrada v medovinárstve Včelovina v Smoleniciach sa počas najbližších víkendov premení na predvianočné svetelné mestečko. Tamojší včelári tu totiž organizujú obľúbené podujatie Svetlo Noci Vianočnej.

Druhý ročník akcie Svetlo Noci Vianočnej sa uskutoční počas piatich predvianočných víkendov, vždy od piatku do nedele v čase od 16:30 do 20. hodiny. Tisícky svetielok sa v areáli Včelovina v Smoleniciach prvýkrát rozsvietia už počas nadchádzajúceho víkendu 24. až 26. novembra. Posledné víkendové stretnutie sa uskutoční 22. – 23. decembra.

„Našu sériu podujatí, ktoré organizujeme počas celého roka, zakončíme práve počas blížiacich sa vianočných sviatkov. Návštevníci sa môžu tešiť na 18-metrový včelí tunel, ktorý zdobia tisícky malých svetielok, ale aj na množstvo iných svetelných atrakcií,“ hovorí za organizátorov Klára Kudláčová z medovinárstva Včelovina.

Záhrada a víkendový program upúta celé rodiny a zvlášť pre deti to bude mimoriadne zaujímavý zážitok. „Najmenších pobaví hovoriaci úľ menom Ambróz, no tentokrát pribudne aj nové kvarteto spievajúcich úľov. Odfotiť sa môžete pri strome života a magickú chvíľku zažijete pri kúzelnom strome prianí, kde si môžete napísať svoje vianočné želanie. Tradične nebude chýbať ani stromček z 300 úľov, ktorý je najkrajší podvečer, keď žiari v medovo-žltej farbe,“ dodáva Klára Kudláčová. Návštevníci podujatia sa môžu tešiť aj na úľ a jeho 2000 „medových“ kvapiek, ako aj na ďalšie svetelné inštalácie.

Okrem vyzdobenej včelárskej záhrady na návštevníkov čakajú aj stánky s občerstvením, ktoré ponúknu vianočnú kapustnicu, buchty, medovníky či horúcu medovinu, čokoládu a medovinový punč. Návštevníkov privíta aj Medová kaviareň, v ktorej nebudú chýbať miestne tradičné medové koláče a nápoje. 

Viac informácií o podujatí nájdete na webe samotného včelárstva a medovinárstva Včelovina kde sa dajú zakúpiť aj vstupenky. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma.

Pripravil: Alexander Prostinák

Foto: Včelco Smolenice, Región Trnava

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu