Podviedol raz, podvedie znova. Potvrdila to štúdia

Sklony k nevere sú riadené časťou mozgu, ktorá riadi emócie.

Žijete v monogamnom vzťahu a stalo sa vám, že ste už partnera alebo partnerku podviedli? Stará známa veta, že keď to človek urobil raz, urobí to znova, podľa najnovších štúdií uverejnených v magazíne Nature Neuroscience má svoje opodstatnenie. Človek, ktorý podvedie teda používa mozog a jeho negatívne emócie spojené s klamstvom.

Pri prvej nevere sa človek síce cíti vinný, no pri ďalšej už nemusí. „To, čo naznačuje naša aj iné štúdie, je, že v podvádzaní nám bráni emocionálna reakcia a ak ju prekonáme, začne sa proces adaptácie. To nám umožňuje podvádzať znovu,“ povedal spoluautor štúdie Neil Garrett. Aj tým, čo podvádzajú pomerne často sa na začiatku určite stalo, že sa cítili vinní, no čím viac podvádzali, tým rýchlejšie sa tomu prispôsobili.

Sklony k nevere sú riadené časťou mozgu s názvom amygdala, ktorá riadi emócie. Tá je v časti mozgu, v ktorej je aj strach. Kontroluje to, ako reagujeme na udalosti, ktoré v nás vyvolávajú emócie. Vedci vzali účastníkov a skúmali ich schopnosť klamať. Podvedení ľudia majú dvakrát väčšiu pravdepodobnosť, že ich podvedú opäť, lebo sa u nich zvyšuje podozrievanie.

By Diamond, elitedaily.com

Foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu