Pohodlie a komfort rodinného domu

0
1024

Terasa s pergolou, záhradný bazén a krb sú už dnes na jednej strane súčastí každého luxusného rodinného sídla, na druhej strane poskytujú členom rodiny veľký komfort a súčasne poskytujú aj silný pocit domova.

Krb vytvára príjemnú atmosféru a evokuje pohodlie a teplo domova. Dokonalý krb je dnes takmer neodmysliteľnou súčasťou každého moderného rodinného domu. Okrem estetickej stránky ponúka aj zaujímavé funkčné riešenie – ako zdroj tepla pre celý dom. Teplovzdušné kúrenie, pri ktorom je zdrojom tepla krb, je dosť jednoduché. Oheň zohrieva krbovú vložku, ktorá vzhľadom na svoju konštrukciu odovzdáva teplo do okolia. Vzduch v okolí krbovej vložky je intenzívne zohrievaný od telesa vložky ale tiež od dymovodu, ktorý odvádza spaliny do komína. Zloženie dymovodu je závislé od konkrétnej situácie, ale vždy je dobré použitie výmenníka, ktorý odoberie teplo spalinám a odovzdá ho do okolia, alebo do vody. Použitie teplovzdušného výmenníka – rebrovanej rúry, ktorá dokáže intenzívne odovzdávať teplo okoliu. Týmto spôsobom môže byť teplo ďalej šírené teplovzdušnými rozvodmi do ďalších miestností domu. Znižuje sa tým tzv. komínovú stratu a zároveň sa šetria náklady na vykurovanie domu. Treba však zdôrazniť, že na výstavbe rodinného krbu a všetkých jeho súčastí naozaj netreba šetriť, ak chceme aby slúžil spoľahlivo a tvoril príjemnú atmosféru.

Záhradný bazén patrí do oddychovej záhrady, ak je jej pozemok dostatočne veľký. Trávenie času v bazéne patrí v súčasnosti k najsilnejším trendom moderných exteriérov. Zaplávať si kedykoľvek v bazéne prispieva ku kvalitnému životnému štýlu rovnako ako vyvážená strava či pitný režim.

Terasa doplnená pergolou, ktorá tieni nad stolom a pohodlným sedením, tvorí počas letných mesiacov akoby vonkajšiu obývačku, v ktorej sa odohráva po celý deň život rodiny. Raňajky, obed, popoludňajšia káva chutia na terase lepšie a večerné oddychovanie aj s priateľmi má tiež svoje čaro. Hliniková pergola s efektívnymi tieniacimi prvkami a zabudovaným osvetlením dokáže pekne ladiť s architektúrou moderného domu a zároveň poskytuje želané pohodlie. V ponuke sú hliníkové pergoly rôznych tvarov, veľkostí a tiež sofistikovaných doplnkov či vnútorného vybavenia, stačí si vybrať také riešenie, s ktorým bude celá rodina spokojná.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu