Organizátori súťaže Miss Slovensko 2023 predstavili finálovú dvanástku dievčat, mladých, zaujímavých osobností. Tohtoročná súťaž nesie v sebe dôležitý odkaz a to, že nie je najdôležitejšia vonkajšia krása, ale charizma, potenciál, odhodlanie pracovať na sebe a byť inšpiráciou. Dvanástka dievčat tento potenciál rozhodne má a preto sa jedna z nich stane novou Miss Slovensko 2023.

V projekte Miss Slovensko je podľa Michaela Kováčika, riaditeľa projektu, dôležité ukázať, že krása, charizma a osobnosť môžu byť vnímaná veľmi rôznorodo. 12 finalistiek 27. ročníka súťaže Miss Slovensko zažilo 7. februára 2023 svoju premiéru v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton, kde ich pred zástupcami médií oficiálne uviedol riaditeľ súťaže Miss Slovensko Michael Kováčik. Sú to študentky rôznych vysokých, stredných škôl ale i pracujúce, s rôznymi zameraniami, z mnohých slovenských miest. Je medzi nimi majsterka sveta v tancoch, aktivistka za menšiny, moderátorka podcastov, atlétka, tanečnice, modelky, sú študentkami sociálnych vecí, ekonómie, marketingu, žurnalistiky… Majú svoje predstavy o živote a ambiciózne ciele a sny. Od dnešného dňa sa všetky uchádzajú o titul Miss Slovensko 2023 a ak sa im tento cieľ splní, chceli by ho využiť na charitatívne i filantropické účely, byť inšpiráciou ďalším mladým dievčatám a majú ambíciu odovzdávať správne etické hodnoty. 

,,Tento ročník je pre nás naozaj dôležitý a bude zároveň veľmi ťažký. Sme pripravení obhájiť  naše idei a zameranie súťaže na hľadanie osobnosti. Táto idea oslovila a zároveň osmelila tento rok rekordný počet dievčat. Prihlásilo sa ich až 1175. Z nich sme do semifinálového kola vybrali tiež rekordných 120 dievčat. Spolu 9 porotcov vyberalo takmer 10 hodín, dievčatá prešli až 4 výberové kola a pohovory absolvovali aj v anglickom jazyku.“ uviedol Michael Kováčik. 

Finalistky MISS Slovensko 2023:

 1. Karolína Barancová 21 rokov, Banská Bystrica 
 2. Sonja Kopčanová 22 rokov, Banská Bystrica
 3. Kinga Puhová 22 rokov, Dunajská Streda
 4. Karolína Bazsóová 18 rokov, Staré (okres Michalovce) 
 5. Laura Weiterschütz 23 rokov, Prievidza 
 6. Vanessa Gáborová 20 rokov, Dolná Krupá
 7. Nina Nemčoková 20 rokov, Bratislava
 8. Romana Ugrayová 21 rokov, Kežmarok 
 9. Petra Siváková 22 rokov, Šamorín 
 10. Vanesa Čuriková  23 rokov, Ilava 
 11. Alžbeta Bielková 24 rokov, Žilina
 12. Daniela Vojtasová 22 rokov, Dolný Kubín 

Čo čaká finalistky a víťazku súťaže?

Miss Slovensko je odrazový mostík a životný štart pre finalistky, ktoré majú snahu rozvíjať sa a pracovať na sebe. Samotná súťaž je precízny päťmesačný proces vzdelávania, individuálnej práce s dievčatami, ktoré naučíme všetko o etikete, ako vystupovať v spoločnosti, ako komunikovať, ako vystupovať pred kamerou, budeme ich vzdelávať v cudzích jazykoch, v oblasti zdravej výživy, budovaní reputácie a. i. Jednoducho, dodáme im sebavedomie a ukážeme, čo všetko môžu využiť pre svoj rozvoj. Finalistky absolvujú kontinuálne niekoľko sústredení a workshopov v zahraničí i na Slovensku. Májové sústredenie sa bude konať vo Vysokých Tatrách v Hoteli Hills. 

Víťazka 27. titulu MISS SLOVENSKO získa honorovanú zmluvu s organizátorom LGM Production, postup na svetovú súťaž a mnohé atraktívne ceny. Získa aj luxusný apartmán na jeden rok v rezidenčnom projekte Kesselbauer v lukratívnej časti Bratislavy, ktorý spĺňa tie najvyššie nároky kladené na súčasné bývanie od slovenskej investičnej skupiny Proxenta, generálneho partnera projektu. Počas jedného roku bude môcť využívať aj prémiový osobný automobil DS 4 od francúzskej automobilovej značky DS Automobiles. Model sa vyznačuje výnimočným dizajnom, za ktorým stoja bezkonkurenčné znalosti a vyspelé inteligentné technológie. Navyše od Cestovnej kancelárie Hydrotour získa exotickú dovolenku pre 2 osoby v Senegale. Pocestuje do očarujúcej krajiny pretkanej kilometrami rozprávkových piesočných plážı́ lemovaných palmami a nádhernými scenériami saván s posvätným stromom baobab.

Aktuálne informácie nájdete vždy na www.miss-slovensko.sk.

Foto: Peter Stas   

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu