Pozor na výhodné XXL balenia potravín!

0
424
xxl balenia

Už v zime musíme myslieť na svoju postavu v plavkách pri vode. Preto sa držíme na uzde, a neprejedáme sa. Neraz je to ťažké, keď sa z obchodov na nás hrnú proteínové výrobky a rôzne zdravé potraviny častokrát v zľave, či dokonca vo zväčšených XXL baleniach za výhodné ceny. Na tom nie je nič zlé, ak chceme dobre nakúpiť. Má to však malý háčik: vyžaduje si to od nás disciplínu…

Čo mám to zjem

Aj zdravé potraviny vo veľkom množstve môžu mať nezdravé účinky a samozrejme, nepomáhajú pri redukcii váhy. Predovšetkým vtedy, ak ste ten typ, ktorý, čo má doma – to zje. Keď máme v hlave, že to, čo sme si kúpili je zdravé, možno si s radosťou doprajeme naraz celé veľké balenie. Potom sa čudujeme, že ručička na váhe sa nehýbe smerom dole, ale hore. Vďaka  XXL baleniu sa i kalorický príjem navýšil na xxl hodnoty a meníme sa na XXL veľkosť.

Dobrá rada znie: rozdeľte si veľkú porciu na 2 x alebo 3 x. Vtedy ste nakúpili naozaj výhodne. Radi by ste, ale neviete prestať jesť? Chytil vás veľký hlad a na rozdelenie porcií ani nepomyslíte?  Potom XXL balenia nie sú pre vás vhodné, ani výhodné…

Radšej klasické balenia, hoci drahšie

Ak neviete prestať “vyjedať” otvorené veľké balenie jogurtu, pudingu, či iných zdravých potravín a jete dovtedy, kým celé balenie neskonzumujete, potom je z psychologického hľadiska pre vás lepšie kúpiť si radšej 2 balenia, hoci drahšie. Do druhého balenia sa už obvykle nepustíte… Ak by ani tento ťah nebol úspešný, kupujte si iba jedno balenie. Je to asi najbezpečnejší spôsob, ako obmedziť prejedanie sa. Znamená to síce častejšiu návštevu obchodu, ale pravidlo čo nemám doma – v danej chvíli nezjem, určite funguje.

Veľké XXL balenia sú výhodné, lákajú cenou aj objemom. Nie pre každého sú však tou správnou voľbou. Ak ste sa našli v týchto riadkoch, radšej si ich kúpu vopred premyslíte. Určite sa sami sebe odvďačíte.

Pripravila: Monika Pekarovičová

Foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu