Pozvite jar do svojej spálne

0
420
pustite jar do spálne

V prírode nastalo obdobie znovuzrodenia a rozpuku, v jari a lete všetko opäť ožíva, rastie, kvitne. Nechajte sa inšpirovať týmto krásnym ročným obdobím a do svojich spální pustiť túto pozitívnu energiu. Ako na to? Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.

1. Odľahčite lôžkoviny

   Prvým krokom k tomu, aby do vašej spálne prenikla jar, je prevzdušniť priestor. Teplé zimné periny vymeňte za ľahšie letné. Rovnako tak odložte aj zimné prikrývky a teplé flanelové alebo mikro plyšové obliečky. S jarou prišiel správny čas aj na vzdušnejšie materiály, ako sú bavlna, ľan a satén. Otvorte okná a nechajte do svojej spálne preniknúť ozdravné jarné slnečné lúče a čerstvý vzduch.

   2. Prefarbite bytový textil

    Jar je spojená s jasnými a živými farbami, ako sú ružová, žltá, modrá, zelená či fialová. Nebojte sa do svojej spálne pridať niektoré z týchto farieb. Uvidíte, ako ľahko a rýchlo vytvoríte jarnú atmosféru. Môžete použiť farebné obliečky, dekoratívne vankúše, deky alebo závesy. Pridajte aj  čerstvé rezané kvety, ktoré podčiarknu jarnú atmosféru v spálni.

    pustite jar do spálne

    3. Inšpirujte sa prírodou

    Motívy ako sú kvetiny, motýle, vtáky a jarné rastlinky sú ideálne pre vytvorenie jarnej atmosféry v spálni. „Pre našich zákazníkov máme pripravenú širokú ponuku látok s jarnými motívmi, naše šikovné krajčírky z nich do spální ušijú prestieradlá, obliečky, dekoračné vankúše, závesy, ale aj čokoľvek iné, čo si zákazník bude priať,“ hovorí Michal Kempa zo spoločnosti Goldea. Inšpirujte sa sviežimi jarnými obliečkami a bytovými textíliami na www.goldea.sk!

    4. Využite v interiéri svetlo

    Svetlo hrá v jarnom období dôležitú úlohu. Privítajte ho aj vo vašej spálni. Vymeňte napríklad tmavé závesy za svetlé a všade tam, kde je to možné, pridajte sklo. To v interiéri nemusí byť zastúpené len oknami či dverami alebo skriňami so sklenenou výplňou, ale tiež v podobe skleneného nábytku alebo najrôznejších dekoračných predmetoch, ako sú vázy, misy či sklenené fotorámčeky.

    pustite jar do spálne

    Foto: Goldea

    ZANECHAŤ ODPOVEĎ

    Zadajte svoj komentár!
    Zadajte svoje meno tu