Svadba. O čom vlastne je?

Zábava pre celú rodinu, užitie si veľkého dňa alebo stres, chaos a starosti.

Keď sa povie slovo svadba, väčšina si okamžite predstaví množstvo ľudí, väčšinou rodinu, blízkych kamarátov a známych. Veľa jedla, alkoholu, zábava a tradície. Na jednej strane príjemná predstava spečatenia lásky, ale je to dnes naozaj hlavne o spečatení lásky?

Siahodlhé prípravy

Treba zaistiť miesto svadby. K tomu zladiť termín. Toto sú najdôležitejšie veci, ktoré sa plánujú aspoň rok vopred. Taká svadba v dnešnej dobe zahŕňa skutočné množstvo vecí. Treba myslieť na všetko. Farba výzdoby, k tomu zladiť šaty družičiek, dekorácie a veľa iných drobností. Áno, svadba je nákladná a sú s tým spojené stresy a veľa vybavovačiek. Pre niekoho príjemné, pre niekoho veľmi nepríjemné. Koniec koncov, novomanželia z toho zvyknú byť otrávení a nikdy nie sú spokojní všetci hostia.

O čom to je

Keď si niekto predstavuje svadbu ako záležitosť tých dvoch, ktorí si to chcú užiť vo vzájomnej blízkosti a prítomnosti, prichádzajú otázky. Prečo len vy dvaja? Nebude vám chýbať rodina? Chcete to urobiť tajne? Neurazia sa? Tých otázok je omnoho viac…

Prejsť sa uličkou k partnerovi, stáť oproti sebe, dať si sľub, vymeniť si prstene a podpísať sa. A v neposlednom rade si tú prítomnosť skutočne vychutnať. Sami dvaja, s ľuďmi, ktorí to dosvedčia. A potom prichádzajú znova otázky, výčitky a nepríjemné slová.

Prečo na to tí dvaja nemajú nárok? Spoločnosť je skrátka nastavená tak, že očakáva. Očakáva pozvanie, očakáva poriadne pohostenie a očakáva výslužky. A keď sa nedočká, na stole je problém. Asi je niekde chyba.

By Diamond

Foto: AM

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu