Stres, zlá nálada alebo zármutok. Vlastná myseľ nám často spôsobuje bolesť. Ak zažívate ťažké obdobie, alebo si neviete dať rady so spracovaním niektorých emócií, klinická psychologička Julie Smith vám touto knihou môže pomôcť, dokonca zmeniť život. Vďaka nej zistíte, prečo sa cítite tak, ako sa cítite, a poradí vám, čo sa s tým dá robiť, ako si poradiť v takej situácii.

Klinická psychologička Dr. Julie Smith zasvätila svoju kariéru duševnému zdraviu a zložitosti ľudskej mysle. Krátkymi videami o duševnom zdraví zaujala na sociálnych sieťach milióny užívateľov. Je totiž presvedčená, že rady zo sveta psychológie by nemali byť dostupné iba v odborných ambulanciách. Autorka prízvukuje, aby psychologická pomoc bola prístupná pre všetkých. Aj preto sa rozhodla svoje znalosti pretvoriť do novej knihy s názvom Prečo mi to nikto nepovedal? Vďaka nej získajú čitatelia príležitosť oslobodiť sa od negatívnych emócií a naučia sa, ako ich zvládnuť. 

Vlastná myseľ nám často spôsobuje bolesť. Prehľadné diagramy v knihe vysvetľujú, prečo je to tak a čo s tým môže človek urobiť. Keď raz čitateľ pochopí, ako myseľ funguje, získa príležitosť oslobodiť sa od negatívnych emócií. Osvojí si účinné pomocné techniky vizualizácie či správneho dýchania. 

Samotná autorka uviedla, že táto kniha sa pre vás stane kufríkom s náradím, po ktorom môžete siahnuť, ak sa ocitnete v náročných životných situáciách. Budete mať poruke všetky užitočné nástroje a vyberiete si z nich tie, ktoré budú práve pre vás potrebné. Ak hľadáte okamžitú pomoc, nalistujte si kapitolu zameranú na problém, ktorému práve čelíte. Či už je to stres, zlá nálada, nedostatok sebavedomia či zármutok. V publikácii nájdete presný návod, ako si v danej situácii poradiť a ako sa na všetko pozrieť z iného uhla pohľadu. Máte predsa právo cítiť sa dobre a byť so svojím životom spokojní. 

Táto užitočná kniha – pomôcka v zložitých chvíľach – vychádza vo vydavateľstve Ikar. Z anglického originálu Why Has Nobody Told Me This Before ju preložila Zuzana Budinská.

Pripravila: Andrea Gajdošová, Foto: Ikar 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu