Clint Eastwood patrí medzi celosvetovo uznávaných hercov i režisérov. Jeho snímky lákajú divákov a diváčky do kín, často však rezonujú aj pri odvzdávaní filmárskych ocenení. Jeho najnovší film Richard Jewell nie je výnimkou. Rozpráva skutočný príbeh muža, ktorého spoločnosť najprv prijala ako hrdinu, aby ho vzápätí označila za vraha.

Skutočný príbeh Richarda Jewella

Počas XXVI. letných olympijských hier, ktoré sa konali v roku 1996 v americkej Atlante, zachráni bezpečnostný strážnik Richard Jewell tisícky životov nálezom batoha plného bômb a následnou evakuáciou oblasti štadióna pred ich explóziou. Z oslavovaného hrdinu sa neskôr kvôli nespoľahlivým a nekompletným informáciám z médií stáva hlavným podozrivým. Dokáže utiahnutý muž za pomoci svojej odhodlanej matky a dravého právnika očistiť svoje meno?
Dramatický príbeh obsadil Eastwood zvučnými hereckými menami. Advokáta stvárňuje držiteľ Oscara Sam Rockwell (Tri bilbordy kúsok za Ebbingom), rovnako Oscarom ocenená Kathy Batesová (Misery nechce zomrieť) sa predstaví ako Richardova mama, čo je úloha, ktorá jej vyniesla ďalšiu – tohtoročnú – oscarovskú nomináciu. Jon Hamm (seriál Mad Men) vo filme vystupuje ako vedúci vyšetrovateľ FBI a Olivia Wildeová (Sám život) ako senzáciechtivá reportérka. Do hlavnej úlohy Richarda Jewella obsadil režisér herca menom Paul Walter Hauser, ktorý zaujal napríklad vo filmoch Ja, Tonya či BlackKklansman.

Príbeh Richarda Jewella ma zaujal, pretože Richard bol obyčajným mužom, priemerným človekom. Nikdy ho nestíhali, ale prenasledovali ho v každom zmysle. Na súd bol vyvíjaný tlak, aby ho obvinili čo najskôr a on nemal moc uniknúť, pridlho bol príliš naivný, aby si uvedomil, že sa musí zachrániť,“ vysvetľuje Clint Eastwood a dodáva: „Je to film o všednom človeku, ktorý sa zo všetkého najviac chce stať policajtom a obetovať sa pre dobro ľudstva, ale ktorého hrdinský čin sa mu napokon kruto vypomstí. Hodia ho medzi vlkov.“
Drámu Richard Jewell do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu