príjemne a pohodlne. V každom ročnom období sa snažíme vytvoriť  si útulný interiér, ktorý korešponduje aj s vonkajšou atmosférou. Vhodná sezónna, v našom prípade jesenná, výzdoba nás môže dostať do správnej nálady. Niekedy aj malá zmena – napríklad nové textílie, grafika či dekorácie – môže mať veľký zmysel.

Ako to dosiahnuť? 

Farby prispievajú k dobrej nálade, pokoju a relaxácii. Niektoré z nich pomáhajú obnoviť koncentráciu, zatiaľ čo iné nás robia šťastnými a pozitívnymi. Pri navrhovaní interiéru sa oplatí venovať pozornosť farbám, ktoré sa nám páčia a v ktorých sa cítime príjemne. Najlepším riešením je použiť svetlé farby a teplé tóny. Odporúčame béžovú, pastelovú, lososovú, tlmené odtiene terakoty a teplé odtiene sivej a zelenej. Je tiež dôležité vybrať nábytok v správnej farbe, aby bolo celé usporiadanie konzistentné. Na oživenie stačia malé farebné zvýraznenia, napríklad keramikou.

Drevo je nadčasový materiál, ktorý vyžaruje teplo. Dokonale sa hodí k iným materiálom, ktoré bývajú súčasťou interiéru, takže bez ohľadu na formu – vždy vyzerá dobre.

Teplé osvetlenie bytu je veľmi dôležitým prvkom celého aranžmánu. Vhodne zvolené a rozmiestnené osvetlenie nielen priestor rozjasní, ale vyzdvihne aj jeho krásu. Pri výbere osvetlenia do bytu nezabúdajte ani na sviečky. Ak chcete v interiéri navodiť útulnú alebo romantickú atmosféru, nič sa im nevyrovná. Umiestnite ich do lampášov, dekoratívnych sklenených nádob a vytvorte z nich viacprvkové kompozície.

Keď má už útulný dom tie správne farby, osvetlenie a doplnky, doplňte ho rastlinami. Mali by byť súčasťou nášho života, pretože udržiavanie blízkeho kontaktu s prírodou podporuje zdravie, vrátane toho duševného. Rastliny v dome do určitej miery nahrádzajú prírodnú záhradu, krásne vyplnia interiér živými farbami a vytvárajú príjemné zelené pozadie. Ďalším prvkom sú

Textílie, teda koberčeky, vankúše, prehozy a prikrývky, sú ďalším prvkom, ktorým môžeme bez väčších nákladov prispôsobiť svoje bývanie aktuálnej sezóne. 

Rodinné fotografie sú v útulnom byte akýmsi zlatým klincom naozajstného domova. Koniec koncov, domov je príbehom ľudí, ktorí v ňom žijú. 

Stylisti z WestwingNow.sk tento rok zahalili jesenný interiér do príjemných svetlých béžových odtieňov. S množstvom efektných textílií a dekorácií s organickými tvarmi. Nimi vybrané inšpirácie a produkty si môžete pozrieť na ich webovej stránke.

Text a foto: www.westwing.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu