Alkalická voda by mala byť súčasťou pitného režimu každého človeka, ktorý sa venuje zdravému stravovaniu a snaží sa o zdravý životný štýl. Pitie alkalickej vody má hneď viacero výhod. Pomáha spomaľovať proces starnutia, regulovať hladinu pH organizmu a predchádzať rôznym chronickým ochoreniam. Zároveň dokáže neutralizovať hladinu kyselín v tele. 

Veľká časť domácnosti na Slovensku bojuje s nízkou kvalitou vody. Problém je najmä s tvrdou vodou, s ktorou ide ruka v ruke aj vodný kameň. Avšak zmäkčovač vody je ideálny pomocník na zmäkčenie vody. Ale čo keby ste zo svojej vody vedeli vytvoriť skutočný zázrak? Prostredníctvom zariadenia, ktoré označujeme názvom ionizátor vody, dokážete výrazne zvýšiť kvalitu vody vo svojej domácnosti, a to jej premenou vašej vody na alkalickú

Ako funguje ionizátor vody

Vo viacerých prípadoch ide o prepojenie mechanického filtra, uhlíkového filtra a membrány. Filter s aktívnym uhlíkom zachytáva mechanické nečistoty vo vode, sedimenty a škodlivé látky ako napríklad chlór, pesticídy, pozitívne ovplyvňuje chuť a vôňu vody. Následne prechádza voda pórovitou membránou, ktorá sa postará o odstránenie zvyšných nebezpečných látok obsiahnutých vo vode, elimináciu baktérií, vírusov a rôznych organických zlúčenín. Voda prechádzajúca membránou je bez chlóru a nečistôt pripravená na samotný proces ionizácie, ktorej výsledkom je dokonale čistá alkalická voda.

Čo je to alkalická voda? 

Alkalická voda je voda, ktorá bola ionizovaná, čo znamená, že hladina pH vody bola zvýšená. Úroveň pH je číslo, ktoré meria kyslosť alebo zásaditosť látky na stupnici od 0 do 14. Napríklad, ak je úroveň 1, znamená to, že látka je veľmi kyslá, a ak je 13, je naopak veľmi zásaditá. Alkalická voda má pH okolo 8 alebo 9 a pH normálnej vody z vodovodu je 7, čo je neutrálne. V porovnaní s bežnou vodou, má alkalická voda ultrahydratačné vlastnosti. Môže to byť prospešný nápoj pre ľudí, ktorí denne cvičia a vyžadujú častejšiu hydratáciu. V skratke: molekuly vody v alkalickej vode sú menšie a ľahšie absorbované bunkami, čo pomáha telu rýchlo a efektívne sa rehydratovať.  

Medzi ďalšie výhody alkalickej vody patrí aj posilnenie imunity. Ide najmä o neutralizáciu kyslosti v ľudskom tele, ktorá je spôsobená nesprávnou stravou, stresom a toxínmi z prostredia.

Top účinky ionizovanej alkalickej vody na organizmus:

 • ide o spoľahlivý antioxidant, ktorý detoxikuje a vyplavuje toxíny z tela;
 • regeneruje acidobázickú rovnováhu pH organizmu, vďaka čomu zabraňuje vzniku metabolických porúch, ktoré bývajú príčinou vzniku civilizačných ochorení;
 • pomáha pri chudnutí pretože zmierňuje prekyslenie organizmu, čím zastavuje proces ukladania tuku;
 • keďže prekyslený organizmus odoberá z tela zásadité minerály (ako je napríklad vápnik z kostí), alkalická voda pomáha udržiavať zdravšie a pevnejšie kosti 
 • zlepšuje trávenie a zároveň účinne bojuje proti zápche prostredníctvom správneho fungovania pohybu čriev;
 • pomáha regulovať telesnú teplotu;
 • spomaľuje proces starnutia, zvyšuje silu antioxidantov (Anti-aging);
 • hydratuje bunky viac ako bežná voda z vodovodu;
 • tlmí svalovú bolesť po cvičení;
 • vyzdvihuje chuť a arómu jedál a nápojov, takže je ideálnym spoločníkom v kuchyni;
 • rozpúšťa oleje, tuky či iné mastné zmesi.

Pitie optimálneho množstva alkalickej vody neutralizuje pH v ľudskom tele. Každodenný príjem alkalickej vody spolu v kombinácii s kvalitnou stravou, nenásilným spôsobom odstráni z tela nebezpečné kyseliny. Pitie alkalickej vody sa vo všeobecnosti považuje za bezpečné, pretože obsahuje prírodné minerály, ktoré ľudské telo potrebuje. V ázijských krajinách je obľúbenou medicínskou pomôckou, tiež v nemocniciach a v zdravotných strediskách. Tak prečo si nedopriať skutočne čistú vodu a nebyť zdravý?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu