Ikonický trojkolesový skúter Piaggio MP3, ktorý je možné šoférovať už s klasickým vodičským oprávnením skupiny B bez obmedzenia objemu a výkonu, prichádza na Slovensko v novej generácii a teší sa veľkému záujmu.  

Trojkolesový skúter Piaggio MP3, ktorý vďaka svojej patentovanej konštrukcii spôsobil vo svete revolúciu v oblasti mestskej mobility, práve prichádza na slovenský trh. Umožnila to nedávna novela zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke, pretože podľa nej  je už možné tento jedinečný skúter s kubatúrou 300 až 500 cm3 šoférovať odteraz aj na našom území s vodičským oprávnením skupiny B. To, čo bolo už pár rokov možné na celom území Európskej únie, je teraz konečne možné aj na Slovensku. Vodiči s vodičským oprávnením skupiny B tak môžu riadiť trojkolesový skúter bez obmedzenia výkonu a objemu motora. Výhody tohto unikátneho skútra si teraz môže užívať oveľa väčšie množstvo šoférov. 

„Modelový rad MP3 tvoria ikonické trojkolesové skútre, ktoré svojim príchodom spôsobili už v roku 2006 revolúciu v oblasti mestskej mobility. Piaggio je vynálezcom patentovanej trojkolesovej konštrukcie a touto inováciou vodičom ponúka inteligentné riešenie ako jazdiť v meste jednoducho a bezpečne, alebo ako prekonať dlhšie vzdialenosti vo väčších metropolách,“ uviedla Laura Marko, marketingová manažérka výhradného dovozcu Faber Moto SK a dodala: „Keď sa pozriete do veľkých európskych metropol, všade, doslova na každom rohu nájdete Piaggio MP3. Vďaka novej legislatíve rad MP3 teraz prináša svoje výhody do mestskej mobility aj na Slovensko a dvíha latku v oblasti pohodlia, bezpečnosti a výkonu, aby zabezpečil bezkonkurenčný a nezabudnuteľný zážitok z jazdy.“

Bezpečnosť a vyšší jazdný komfort

Talianska spoločnosť Piaggio Group ako jediná na svete vlastní patent na parallelogramové zavesenie predných kolies, ktoré umožňuje nakláňanie vozidla do strán, čo znamená, že MP3 má jazdné vlastnosti ako štandardné jednostopové vozidlo. Vďaka tomu sa stane boj s hustou premávkou minulosťou. Každý model radu MP3 je vybavený brzdami s ABS a integrovanou kontrolou trakcie ASR pre vyššiu bezpečnosť na šmykľavých povrchoch, ako napríklad na mokrom asfalte, výmoľoch či dlažobných kockách. Vďaka týmto bezpečnostným prvkom získava vodič úplnú kontrolu nad strojom, no užije si tiež jedinečný pôžitok z jazdy a stabilitu v zákrutách aj pri sťažených jazdných podmienkach. 

Skútru nechýba ani bohatá výbava, známa skôr z malých mestských automobilov. Vodič sa môže spoľahnúť na LED svetlomety, USB port na nabíjanie smartfónu, konektivitu s možnosťou prepojenia smartfónu s infotainment systémom, či na veľký odkladací priestor pod sedadlom, do ktorého sa pohodlne zmestí notebook, veľký nákup, prípadne aj dve prilby.

Stabilita, výkon a úsporný motor

Popri možnosti šoférovania skútra s vysokou kubatúrou s vodičským oprávnením skupiny B, je ďalšou unikátnou vlastnosťou skútrov radu MP3 možnosť zastaviť bez toho, aby bolo potrebné podopierať sa nohami na zemi ako pri motorke. Jedinečný systém Roll-Lock totiž umožňuje aretovať os predných kolies, čím sa skúter stane stabilným a stojí bez potreby ďalšieho podopierania. Roll-Lock sa odomkne automaticky pridaním plynu, a tak zaručuje ešte vyšší komfort pri každodennom používaní.

Piaggio MP3 sa aj vďaka úsporným, ale výkonným motorom stáva skvelým spôsobom, ako sa prebojovať mestskou zápchou. V ponuke sa nachádza trojica motorov High Performance Engine s objemom 300 cm3 (19 kW), 400 cm3 (26 kW) a 500 cm3 (32 kW), ktoré spĺňajú normu Euro 5. Spojené sú so systémom regulácie paliva Ride-by-wire a automatickou prevodovkou, ktorá ponúka hladké preraďovanie do všetkých stupňov a tým zabezpečuje skvelý výkon s tichou prevádzkou. 

Stačí vodičský preukaz skupiny B

Donedávna bolo možné riadiť trojkolesové skútre len s vodičským oprávnením skupiny A1 (do výkonu 15 kW) alebo A (nad výkon 15 kW). Spomínaná nedávna novela zákona však umožňuje šoférovať tzv. trojkolky, do ktorých spadá aj trojkolesový skúter Piaggio MP3 všetkým vodičom, ktorí sú starší ako 21 rokov a majú vodičské oprávnenie skupiny B. To znamená, že výhody novinky od Piaggio si dnes môžu užívať všetci vodiči, ktorí majú vodičské oprávnenie skupiny B, a to bez obmedzenia objemu alebo výkonu. Vybrať si tak môžu podľa svojich potrieb – základné Piaggio MP3 300 alebo výkonnejšie MP3 400 či športovo ladenú 500-ku s najvyšším výkonom. Výhradným importérom produktov koncernu Piaggio na Slovensku je spoločnosť Faber moto, ktorá prináša tak na náš trh s motocyklami značiek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa taliansky štýl jazdy. Piaggio MP3 je dostupné v sieti autorizovaných predajcov a základná verzia s objemom 300 cm3 štartuje s cenou od 7 199 eur.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu